Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Katariina õppis ettevõtetelt saadud toetusrahadega Šveitsis

Pille Rõivas 06. oktoober 2006, 00:00

Tallinna Inglise Kolledži 11. klassi õpilane Katariina Tuulik õppis eelmisel kooliaastal vahetusõpilasena Šveitsis. Vahetusaastale minek toimus mittetulundusliku rahvusvahelise õpilasvahetusorganisatsiooni YFU Eesti kaudu.

Aastane vahetusõpilase programm Šveitsis maksab 69 000 krooni. Katariina perekonnal polnud võimalust finantseerida õpinguid välismaal. Neiu aga ei lasknud end sellest heidutada. Ta asus juba varakult, 2004. aasta suve lõpul, sponsoreid otsima.

Pea aasta kestnud otsingute tulemusena õnnestuski tal saada kokku vahetusaastaks vajaminev rahasumma. Otsima hakkas Katariina juba pea aasta varem, et kogu vajaliku summa kindlasti kokku saada.

Osa vajalikust rahast sai ta YFU poolt pakutava stipendiumiprogrammi kaudu, kõik ülejäänu oli sponsorraha.

Katariina koostas avalduse, kirjutas ülevaate enda ja oma õpinguplaanide kohta ning saatis need koos mitmesugustesse ettevõtetesse. Mõnesse ettevõttesse helistas ta ette ja läks ise kohale, teiste puhul astus kohe otsusekindlalt ettevõttesse sisse. Enamik ettevõtteist asus Tallinnas. Neile, mis paiknesid kaugemal, saatis ta avalduse ja iseloomustuse posti teel.

Mitmeid kuid kestnud otsingud said esimese positiivse vastuse alles sügisel, mil Katariina sõitis just bussiga maale puhkama. Oli reedene päev ja talle helistas ettevõtte esindaja, kes oli nõus toetama tema õpinguid 22 000 krooniga. Naisterahvas telefonis ütles, et oli vastuse andmiseks valinud just reedese päeva, et nädalavahetus algaks hea uudisega.

Katariinat hämmastas, et teda nii suure summaga toetanud ettevõte ei soovinudki vastu midagi peale Šveitsist saadetud postkaardi. "Olen kuulnud, et mõned firmad soovivad sponsorluse eest midagi vastu saada, näiteks tõlketöid või midagi sellesarnast. Saatsin neile Šveitsist lausa kaks postkaarti," räägib Katariina.

Edaspidi saabus Katariinale tasapisi positiivseid vastuseid. Siiski oli äraütlevate vastuste hulk toetavate omast märksa suurem.

Osa toetust sai ta ka eraisikutelt - ettevõtete juhtidelt, kelle ettevõtte põhimõtete hulka sponsorlus ei kuulu. Siiski oli neil soov neiut aidata ja nii tegidki nad seda isiklikest vahenditest. Sellised toetussummad jäid 500 krooni piiresse.

Rahalise toetuse küsimise juures peab Katariina sõnul olema valmis ka tagasilöökideks, sest enamik vastuseid on äraütlevad. Sellegipoolest ei tasu lasta end heidutada. "Kes tahab raha kokku saada, see leiab ka mooduse ja tegeleb sellega aktiivselt," selgitab Katariina. Nõuga on ka abiks YFU vabatahtlikud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:19
Otsi:

Ava täpsem otsing