Reede 20. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Wendre tootlikkuse kasv ületab palgatõusu

Piret Reiljan 02. november 2006, 00:00

"Meie tootmis- ja müügimahud on tohutult kasvanud ja hakkame juba uude Pärnu tehasesse suunatud investeeringuid tagasi teenima," sõnas ASi Wendre tegevjuht Vahur Roosaar.

Ettevõtte käive ulatus tänavu üheksa kuuga ligi poole miljardi kroonini. "Oleme palju investeerinud uutesse tootmise ja logistika tehnoloogiatesse ning meie tootlus ühe inimese kohta on oluliselt kasvanud," rääkis Roosaar, kelle sõnul on Pärnus tegutseva tekstiilitööstuse tootlikkus kasvanud kiiremini kui palgakulud.

Wendre juht ootab neljandas kvartalis aasta suurimat käibe ja kasumlikkuse kasvu. "Tulemas on tekstiilitööstuse tippaeg ja mahud kasvavad veelgi," märkis Roosaar. Aastaga loodab ettevõtte juht vooditekstiili tootmisega teenida 50-55 miljonit krooni kasumit ning käibe kasvatada suuremaks kui 650 miljardit krooni.

AS Wendre ostab lähipäevil uue tehase Ida-Euroopas, mille täpset asukohta Roosaar enne lepingu sõlmimist avalikustada ei soovi.

Laienemisest rääkides peab Wendre juht perspektiiviks Lõuna-Euroopa turgu. "Skandinaavia turgu katame päris hästi Eesti tootmisega, Ida- ja Lääne-Euroopa turule hakkame tootma peagi ostetavas uues tehases ja seejärel on soov liikuda lõuna poole," selgitas Roosaar.

Suurklientidest rääkides jäi Roosaar salapäraseks ning ütles, et tööstusel on tekkinud väga suured jaemüügisüsteemid ning mõnelt uuelt suurkliendilt on juba tulnud esimesed tellimused. "Nimedest räägin siis, kui asjad veelgi kindlamad ja numbrid ilusamad on," ütles Wendre juht.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:23
Otsi:

Ava täpsem otsing