Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tervisespordi olümpiaad Eestis

Enriika Liiv 01. detsember 2006, 00:00

Esmakordselt toimub Eestis tervisespordi olümpiaad, mida peetakse kümnendat korda. 15. juulil peetavale olümpiaadile on praeguseks registreerunud inimesi 28 riigist üle maailma.

IVV olümpiaad toimub iga kahe aasta tagant uues riigis. "Arvatavasti mina seda küll oma silmaga enam ei näe, et selline suurüritus Eestis toimuks," kommenteeris korralduskogu direktor Rein Meijel.

Miks just Eesti tänavu korraldajamaaks valiti? Meijeli sõnul võis põhjuseks olla aastaid samal olümpiaadil osalenud eestlaste keskmiselt 300-liikmeline delegatsioon.

Olümpiaad hõlmab kolme peamist ala: käimine, rattasõit ja ujumine, ning on mõeldud kõigile spordihuvilistele. Lisaks valib toimumiskoha esindus lisaalad omal soovil. Eestis on nendeks jooks ümber Pühajärve, rannavõrkpall, orienteerumine ja novus (koroonataoline mäng).

Eestisse on selleks puhuks oodata ligi 3500 inimest. Kõik huvilised saavad registreeruda kodulehel individuaalselt või grupiviisiliselt. Meijel lisas, et tervisespordi olümpiaadil kaotajaid ei ole. "Kõik on võitjad," kinnitas ta.

Olümpiaadipass maksab 15 eurot inimese kohta. Pakett sisaldab kotti koos osavõtukausta, infovoldikute ja programmiga ning võimaldab tasuta transporti keskuste vahel. Iga start maksab poolteist eurot ehk 20 krooni, mille iga osaleja maksab kohapeal.

Info: www.ivvolympiad.ee/

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:27
Otsi:

Ava täpsem otsing