Taanis tuntud, aga meil uudne Siporexi paneel

Herki Kerde 11. detsember 2006, 00:00

Ka Soomes oli mõni aeg tagasi selline ehitusviis üsna levinud. Siis aga hakati eelistama teisi ehitusmeetodeid. Sel aastal valmib naaberriigis aga taas kümmekond püstpaneelidest eramut, kuna ehitusmaterjalitootja H+H Siporex on taas alustanud selle meetodi rakendamist.

Eestiski on esimene püstpaneelmaja viimistlusjärku jõudnud. Kohila lähistele püstitatud maja karp valmis nelja nädalaga. Montaažitöö tegid vaid kolm ehitajat. Paneelide paigaldamiseks kasutati tavalist autokraanat.

Töö kiiruse võti on selles, et kõik detailid jõudsid ehitusplatsile täpses mõõdus ja paigaldamise järjekorras. Detailid valmistati Siporexi tehases Soomes. Objektil tegid tööd täiesti tavalise ettevalmistusega ehitajad ja said ülesandega suurepäraselt hakkama.

Pikimad paneelid, mida Siporexi tehases valmistatakse, on kuue meetri kõrgused. Tänu sellele on võimalik ehitada ka läbi kahe korruse ulatuvaid halle. Taanis on püstpaneelidest eramute ehituse populaarsuse võti nende odavuses. Seal kasutatakse üksnes tüüpprojekte, kus tellija ei saa ühegi seina asukohta muuta.

Ent kuna projektide valik on väga lai, leiab iga soovija nende seast endale sobiva.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing