Norma aktsia tegi suurima tõusu

Peeter Teder 22. jaanuar 2007, 00:00

Tallinna börsil tegid reedel uue hinnarekordi kolme aktsia hinnad - Baltika, Eesti Ehituse ja Merko Ehituse omad.

Turuosalisi see ilmselt ei üllata, sest aktsiad on olnud tõusulainel jõuludest saadik. Pigem tuleb märkida, et aktsiate tõus oli napp. See võib tähendada, et aktsiad jäävadki mõneks ajaks nende tasemete ümber kõikuma.

Börsi suurim tõusja oli siiski Norma aktsia, mis kerkis 1,6 protsenti ja maksis 87,62 krooni (5,6 eurot). Väärtpaberi käive ulatus 3,5 miljoni kroonini.

Norma aktsia oli sisuliselt terve eelmise aasta langustrendis. Fundamentaalselt on aktsia teistega võrreldes suhteliselt odav. Samas tundub, et aktsia on "moest läinud" ja pigem köidavad investorite meeli sellised uued tegijad nagu Olympic ja Eesti Ehitus.

Suurima tehingute mahuga oli Tallinki aktsia, mida osteti-müüdi 33 miljoni krooni eest. Tallinki aktsia langes päeva kokkuvõttes 1 protsendi, makstes 89,03 krooni (5,69 eurot).

Ilmselt on Tallinki aktsia puhul möödas fondiemissiooni ootuse eufooria ja hind hakkab stabiliseeruma. Samas ei olnud laevafirmal fondiemissiooniks otsest vajadust. Ennem oleksid sellise käigu võinud teha Baltika või Merko Ehitus. Lisaks võib fondiemissioonijärgne aktsia hind mõjutada aktsia kaubeldavust välisturgudel - muidugi juhul, kui aktsiad seal üldse noteeritakse.

Enim kukkus PTA aktsia, mis langes 3,8 protsenti. PTA aktsia hind börsi sulgemisel oli 71,97 krooni (4,60 eurot). Aktsia käive oli 2 miljonit krooni.

PTAst ilmselt võetakse kasumit pärast üle-eelmise nädala lõpus toimunud järsku tõusu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing