Seitse järjestikust languspäeva

Tõnis Oja 27. veebruar 2007, 00:00

Eile oli Tallinna börsil seitsmes järjestikune languspäev, aktsiate hinnad langesid enam kui kahe protsendi võrra.

Suurim kukkuja oli 6,25 protsendiga Starmani aktsia, mille järgnes 5,23 protsendiga PTA Grupi aktsia. Mõlema väärtpaberi käive oli umbes pool miljonit krooni.

Likviidsemate aktsiate languse eesotsas oli Tallinna Kaubamaja aktsia, mis odavnes 5,23 protsenti, 130,49 kroonini. Nii madal oli ettevõtte aktsia hind viimati novembri keskel. Tuletagem meelde, et möödunud aasta tegija oli Tallinna börsil just Tallinna Kaubamaja aktsia, kallinedes aastaga 2,5 korda. Seega on üsna loomulik, et laialdast hinnalangust, mida väärtpaberituru spetsialistid tihti ka korrektsiooniks nimetavad, juhib just selle ettevõtte aktsia.

Teiste aktsiate hinnad on jäänud jaanuari alguse kuni keskpaiga tasemele. Eile ainsana kerkinud Olympicu aktsia kallines 1,66 protsenti, 162,72 kroonini. Sama palju maksis aktsia ka kuu aega tagasi. Olympicu aktsia oli esimene, mis pärast kerkimist rekordilisele 187,76kroonisele tasemele hakkas veebruari alguses langema. Ülejäänud turg alustas langust päev hiljem.

Saku Õlletehas jäi reedese sulgemishinna tasemele, mis on samal ajal ka väärtpaberi rekordhind. Saku juhtkond teeb aktsionäride üldkoosolekul ettepaneku maksta dividende 25 krooni aktsia kohta, mis teeb väärtpaberi dividenditootluseks 10%.

Väga heitlikult liikus täna 2006. aasta tulemused avaldava Baltika aktsia hind. Päeva lõpu tulemuseks jäi -4,8%. Hansabank Markets ennustas ettevõtte 2006. aasta käibeks 871 ja kasumiks 72 miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing