Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vinoteegi moodi veinipood In Vino Veritas

Heidi Vihma 16. märts 2007, 00:00

Laia tänava alguses peaaegu Nukuteatri vastas olev väike veinipood kannab nime In Vino Veritas - veinis on tõde.

Siit saab veini kaasa osta, aga saab ka kohapeal juua, nii et tegemist pole mitte ainult veinipoega, vaid rohkem vinoteegiga. Tegemist on eriliselt õdusa ja hubase kohaga, justkui oleks kellegi võõrastetuppa sattunud. Riiulitel on üle neljasaja veini, omanikud peavad oluliseks, et müügiootel veinid oleksid pidevalt oma õigel temperatuuril - seda jälgitakse nii valgete kui ka punaste veinide juures.

Üks omanikest, kes parajasti muidu külastajaid nõustavale sommeljeele vabu päevi võimaldas ja ise poes oli, rääkis poe saamisloost: "Tahtsime teha sellist kohta, mis kõigepealt meile endale meeldib. Armastame väga veini juua ja supermarketite valik meid enam ei rahuldanud".

In Vino Veritase veinipoes on müügil põhiliselt need veinid, mis mõeldud HoReCale - hotellidele, restoranidele, catering'ile. Veinide hinnavahemik algab 100 krooni ümbert ja ulatub mitmekümne tuhande kroonini, kõige rohkem ostetakse siit hinnalt 200 ja 500 krooni vahele jäävaid veine.

Mitte alati ei pea kohapeal ärajoomiseks tervet pudelit tellima, mõnikord on mõni vein päeva- või majaveinina klaasikaupa pakkumisel. On ka šampanjat, vahuveine, portveine. Ainukese kange alkoholina on müügil grappa, ka seda on võimalik kohapeal maitsta.

Kui veinitoa külastajail kõht tühjaks läheb, saab samas majas asuvast restoranist Quam Quam veini juurde ka toitu tellida. Quam Quami menüü on piisavalt paindlik, et leida veinidega sobivaid roogasid ja nii mõnedki külalised eelistavat perenaise sõnul oma lõuna- või õhtusööki just veinipoes süüa.

Suurem seltskond leiab koha keldrisaalis, aga seda päris iga päev lahti ei hoita, parem on oma tulekust ette teada anda. Aeg-ajalt korraldatakse veinipoes ka veinide degusteerimisi, nii mõne veinitootja tooteid tutvustavaid, aga ka omaenda eelistusi järgides. Sellel aastal on tutvutud Argentina veinitootja Dona Paula veinidega ja läbi viidud küpsete Bordeaux' veinide degustatsioon. Degustatsioonide ja toodete kohta leiab täpsemat informatsiooni koduleheküljelt. Ühena vähestest vanalinna tänavatest pääseb Laiale tänavale ka autoga ligi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing