Aiaomaniku kalender

ÄP 02. aprill 2007, 00:00

Aprillikuu õhk on tulvil paisuvate pungade ja kevadvete energiat. Hingake seda endasse, nii palju kui jaksate!

Kuu esimesel poolel võite veel lõigata puid ja põõsaid - lõigata võib kuni pungade puhkemiseni.

Talvel taimedel olnud valgust varjav kate tuleks hilinejatel kiiremas korras eemaldada, sest ka sealses videvikus avanevad pungad soojaga jõudsalt. Eemaldamine peaks toimuma järk-järgult ja soovitatavalt pilves ilmaga. Kuu alguses võiks väikeseid okaspuid veel heleda päikese eest varjutada.

Alustage kevadise suurpuhastusega, et mitte teistele töödele jalgu jääda.

Muru ootab hoolitsemist. Esimesel võimalusel pärast pori kadumist tuleks kerkinud muld laiali ajada ja tühikud täita. Lisaks vajavad ärariisumist praht, samblikud ja kulukiht. Kui muld on raske lõimisega, oleks hea pinnast aiahargi, nugarulli või püstlõikuriga õhustada. Vajadusel saab teha muru pisiremonti - seeme idaneb niiskes maas kiiresti.

Aknalauaaiandus on täies hoos. Kevade venimisel on eriti oluline, et juurestik ruumipuudusse ei jääks ning hoolealuste mahukamasse nõusse siirdamine on möödapääsmatu.

Kui on plaanis puid-põõsaid istutada, kaevake istutusaugud varem valmis. Need soojenevad ja tahenevad, pealegi on mais väga kiire. Puid ja põõsaid võib hakata istutama kohe, kui kelts sulanud ja pori kadunud.

Ostke taimed tuntud tegijatelt. Tundmatu müüja juhusliku odava kaubaga võib kõvasti petta saada.

Võtke ette aia kevadine väetamine. Nüüd on see lihtne, müügil olevatel väetisesegudel on õpetus ilusasti peal - valige vaid oma aia taimede vajadustele sobiv väetis.

Daaliate ja teiste talvekorteris olnud lillede mugulad võib nüüd välja tuua, paigutage need kasti või potti istutatuna soojemasse kohta, näiteks kasvuhoonesse. Kui aeg küps, istutage nad õue ja õied saabuvad varem.

Võib-olla õnnestub kuu lõpus juba külvata porgandit, redist, spinatit vm, et varsti varasest saagist rõõmu tunda. Istutage õue vaasi või peenrale silmarõõmuks mõni võõrasema.

Jüripäeval põletage ära suurpuhastusel kogunenud praht. Tundke rõõmu ka oma aia esimestest õitest!

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:29
Otsi:

Ava täpsem otsing