Minister kangutab Lootsmanni ametist

Ralf-Martin Soe 12. aprill 2007, 00:00

Distsiplinaarkaristuse määramise eelnõu saadeti Lootsmannile üleeile kuuel lehel, millele lisandus veel viie lehe pikkune seletuskiri. Lootsmannil on võimalik oma vabastamise kohta vastuväiteid esitada kõigest ühe päeva jooksul ehk viimane vastamispäev oli eile.

"See protsess algatati eelmise regionaalministri Jaan Õunapuu ajal. Tegemist on pikka aega kestnud protsessiga, mis on jõudnud otsustavasse staadiumisse," kommenteeris regionaalminister Vallo Reimaa, kes eile hommikul kohtus Värner Lootsmanniga ja jäi maavanema vabastamise seisukohale kindlaks.

Peamised etteheited Lootsmannile puudutavad eelnõu järgi puudulikku järelevalvet, Sakala keskuse lammutamist, abikaasa Helle Lootsmanni tegutsemist Loksal ning kaitsepolitsei 3000kroonist trahvi.

Teda soovitakse vabastada avaliku teenistuse seaduse alusel usalduse kaotuse tõttu.

Plaani järgi sooviti eelnõu esitada valitsusele kinnitamiseks, aga Lootsmanni kangutamine ei pruugi sugugi lihtsalt minna. Viimaste andmete kohaselt võttis Lootsman haiguslehe.

Uut maavanema kohta himustab aga Reformierakond. Kuluaarides on räägitud ühe võimaliku mehena Leino Mägi kandidatuurist, kes jäi Riigikogust 90 hääle puudumise tõttu välja.

Mägi sõnul on sellest täna veel vara rääkida. "Mulle on teatud ettepanekuid tulnud, aga ma pole neid veel väga tõsiselt kaalunud." Tema sõnul on nende huvi, et Harjumaal oleks mõistlik maavanem.

"See on aga kindel, et Lootsmann maavanema kohalt ära kangutatakse, kas see juhtub aprillis, mais või juunis, ei saa veel väita," kommenteeris Mägi.

Värner Lootsmanni polnud võimalik eile tabada, ta ei vastanud e-kirjale ega mobiilile.

Eelmise valitsuskoalitsiooni moodustamise järel tahtis Keskerakond endale Harju maavanema kohta, Savisaar eelistas sellele kohale panna Värner Lootsmanni.

"Teda ainult Edgar Savisaar toetabki, isegi teised erakonnaliikmed mitte," sõnas võimalik uus maavanem Leino Mägi.

Harju maavanemaks kinnitas eelmine valitsus ta hoolimata sellest, et Harjumaa Omavalitsuste Liidult oli Lootsmann selleks saanud 16 soovituslikku poolt- ja 20 vastuhäält.

Mägi sõnul ei võtnud Lootsmann kedagi konkursiga tööle, vaid tegi maavalitsusest parteikontori, kus määras inimesi juhtivatele kohtadele kohusetäitjateks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing