Hüvasti, Lambot. Tere, Kruuda!

ÄP 26. aprill 2007, 00:00

Eile õhtul tuli paukuudis, et toiduainetööstusettevõtte ASi Tere nõukogu vabastas ametist juhatuse esimehe Kadi Lamboti, kutsus tagasi kogu juhatuse ja nimetas Tere uueks juhatajaks ei kellegi muu kui ettevõtte suuromaniku Oliver Kruuda.

Äripäev teeb järelduse, et ASis Tere toimunud ootamatute vangerduste taga on Oliver Kruuda keeruline isik.

Eile napilt enne tööpäeva lõppu laiali saadetud pressiteates nentis Kadi Lambot, et "Oliver on intensiivne ja kaasamõtlev aktsionär, kelle edu aluseks on olnud suuresti julged otsused ja kes omab väga selget nägemust ettevõtetest, mida ta omab." Intensiivne? Julgeid otsuseid? Ütleme otse, vastuolulisuste meistril Kruudal võis olla selge nägemus ettevõtte tuleviku kohta, kuid see ei ühtinud lihtsalt tegevjuhtide omaga. Neid nn nägemusi Äripäeva käsutuses pole, aga võib arvata, kelle oma jäi rohkem reaalsuse piiresse.

Ühtegi selget majanduslikku põhjust on Lamboti & Co lahtilaskmisele raske leida. Tõsi, täna tuli uudis, et Danone on võtnud kodumaistelt piimatööstustelt liidripositsiooni jogurtite turul. Samas avaldas Tere tänavu oma rekordilised majandustulemused, kontserni konsolideeritud käive ligines mullu miljardile kroonile, kusjuures eksport tõusis aastaga veerandi võrra.

AS Tere teatas hiljuti, et on Eestis turuliider joogipiima, hapupiima, kohupiima, kohupiimakreemide, rõõsa koore, pudingite ja sulatatud juustu tootekategooriates - mis sest jogurtist? Tere on tuntuim piima kaubamärk Eestis.

Süüdistatagu meid pealegi kollases lähenemises, ikka jõuame me otsaga Oliver Kruuda värvika ja vastuolulise isiksuse juurde. Kruuda, kelle kontosse kuulub ajakirjanduse üleostmine, puude mahasaagimine, enda usaldusväärseimaks börsijuhiks pidamine, gümnaasiumiremondid, K-kohuke (ruumipuudusel peab lugupeetud lugeja loetelu ise jätkama), on ühtaegu meedia lemmik ja vaenlane.

Ta armastab ajakirjanikke halvustada ja mõnitada, aga tema arvamused muutuvad samas aina põnevamaks ja loetavamaks. Kruuda nimi on nagu magnet, mis lugejaid alati tõmbab. Vaadake vaid pealkirju.

Ja nüüd kujutage nüüd ette, et peaksite karismaatilise, kuid ettearvamatu Oliver Kruuda alluvuses töötama. Isegi Eesti Toiduainetööstuste Liit pidas paremaks värvikast juhtkogu liikmest vabaneda. Ning tuntud ajakirjanikud (ekstsentriline Kati Murutar välja arvatud) ei julgenud tema palgale minna.

Veebruaris teatas Oliver Kruuda, et tahab Teres ja Kalevis töötavaid "kangeid naisi tänada". Pole põhjust kahelda, et Kadi Lambotist oli kange niigi kaua vastu pidada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing