Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vahuvein - pidupäevade saatja

Elo Odres 09. mai 2007, 00:00

Hästi lihtsalt öeldes on vahuvein vein, mis minu jaoks sisaldab ehk süsihappegaasi. Vahuveini armastavad eestlased ikka šampanjaks kutsuda, nii nagu brändit konjakiks. Tegelikult tohib nimetust šampanja kasutada vaid Prantsusmaal Champagne'i maakonnas traditsioonilisel viisil ja kindlatest viinamarjasortidest toodetud vahuveini puhul. Šampanjad moodustava vähem kui kümnendiku vahuveinide kogutoodangust.

Vahuveinide kõrvale pakub Bonaparte meile maasikaid. Perenaine Kadri Kroon mainib, et maasikad ja vahuvein koos on klassika. Veiniklubi külaline, ASi Henkel-Makroflex juht Sirje Aal meenutab heldinult, kuidas Türgi koostööpartnerid teda kord kuninglikult võõrustasid: hotellis oli hommikusöögiks vahuvein maasikatega ja vaade Bosporusele.

Vahuveine eristatakse mitmete tunnuste põhjal. Värvi järgi: valged, roosad, punased. Magususe järgi: brut on küll kuiv, kuid võib sisaldada natuke suhkrut. Ilma suhkruta on extra dry või zero brut. Sec on kuivapoolne, demi-sec poolkuiv ja doux magusapoolne.

Cuvée tähendab segu valgetest ja punastest marjadest, blanc de blancs ainult valgeid marju, blanc de noirs ainult punastest marjadest valget vahuveini.

Tähtsamad vahuveinid: šampanjast me juba rääkisime. Cremant tähistab kõrge ja kontrollitud kvaliteediga Prantsuse vahuveini. Cava on Hispaania, spumante ja prosecco Itaalia, sekt Saksa või Austria vahuvein. Asti tähendab Itaalia muskaatviinamarjadest valmistatud kerget ja magusat madala alkoholisisaldusega vahutavat jooki.

Vahuveini puhul on väga olulised mullid, et need oleks väikesed, tihedad ja intensiivsed. Mida väiksemad mullid, seda õilsam jook. Kadri koguni soovitab vahuveinipokaale pesuvahendiga mitte pesta, sest keemia nullib mullid.

Vahuvein on hea aperitiiv. Toitudest sobivad kuivad vahuveinid kergete salatite ja mereandide juurde. Lisaks maasikatele läheb vahuvein hästi paari meloniga, arbuusiga võiks proovida teha mikserikokteile. Klassikalised vahuveinikokteilid on Mimosa (värske apelsinimahlaga) ja Bellini (valge virsiku püreemahlaga).

Sommeljeed Kadri Kroon ja Kaire Prede on meile valinud neli vahuveini põhimõttel, et oleks midagi võimalikult erinevatest piirkondadest.

Suur Jacob's Creeki veinide jooja Sirje Aal on üllatunud, et tema veinimaja ka vahuveini toodab. Etteruttavalt olgu öeldud, et see vahuvein pälviski lõpuks Sirjelt esikoha ja lubaduse minna seda kohe poodi otsima.

Tegemist on Austraaliast pärit vahuveiniga. Nagu nimetusest näha, on tegemist valge Chardonnay ja punase Pinot Noiri viinamarjade seguga (cuvée). Aroomis kerge puuvili ja rohkelt värskust, maitses kerge soolasus. Oma traditsioonilise kerge maitse tõttu sobib ilmselt paljudele.

Itaalia Veneto piirkonnast pärit vahuvein on eelmisega võrreldes hoopis intensiivsema mulli ja teistsuguse maitsega - valmistatud ju erinevatest marjadest, nagu Trebbiano ja Garganega. See vahuvein on proovitutest kõige magusam, maitses aimub pirni ja düšesskommi, aga pärast esimese magususe hajumist jääb keelele mineraalne mekk.

Tuntuim cava ehk Hispaaniast pärit vahuvein Eestis on Freixenet. Castellblanch on vähemlevinud. Brut zero näitab, et tegemist on eriti kuiva joogiga. See on meie degustatsiooni neljast vahuveinist kõige omapärasema maitsega. Veidi röstine ja tsitruseline, toore rohelise õuna maitsega. Kas see ülikuiv vahuvein just laiale ringile meeldima hakkab, aga proovimist väärt on ta kindlasti.

Viimasena voolab meie klaasidesse traditsioonilisel viisil valmistatud õilis Prantsuse jook. Sellel on proovitutest kõige jõulisem mull, mis kargab lausa ninna kinni. Maitse on väga kompleksne, aroomis küpseid puuvilju, veidi vaha ja lillelisust, kerget rösti.

Lõpetuseks on kõik degusteerijad seekord sunnitud tunnistama, et proovitud vahuveinide pingeritta seadmine on äärmiselt raske. Sellega hakkama saanud, selgub, et pingeread on täiesti erinevad: mis ühe lemmik, see teise viimane. Pannes pingereas esimesele neli ja viimasele ühe punkti, selgub, et äärmiselt tasavägises rebimises saavutas 12 punktiga esikoha Castellblanch. Teist-kolmandat kohta jagavad 10 punktiga Jacob's Creek ja Tommasi, 8 punktiga jääb ülinapilt esikolmikust välja Pfaffenheim.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:31
Otsi:

Ava täpsem otsing