Maalehe töötajatest said miljonärid

Kadri Jakobson 12. juuni 2007, 00:00

Luik ostab Maalehe aktsiaid kokku 52 miljoni krooni eest ning Maalehe suuraktsionäri Jüri Ehasalu sõnul on kõikide aktsiate müük nädala küsimus.

"Lahkhelisid pole, kuid mõned aktsionärid pole Eestis ega Tallinnas," ütles Ehasalu.

Maalehe uus omanik Hans H. Luik eile midagi kommenteerida ei soovinud. "Räägime homme (täna - toim.) pärast pressikonverentsi," ütles ta.

AS Ekspress Grupp teatas eile börsile, et sõlmis eellepingu ASi Maaleht 4049 aktsia ostuks, mis moodustab 51,9 protsenti ettevõtte aktsiakapitalist. Lähiajal omandab Ekspress Grupp ka ülejäänud Maalehe aktsiad.

Miks omanikud otsustasid Maalehe müüa? "Maaleht püsib kindlalt kasumis, tal on hea positsioon Eesti meediaturul, kuid me peame mõtlema ka sellele, mis saab kolme ja viie aasta pärast," rääkis Ehasalu, kelle sõnul on vaja rohkem investeerida, et leht areneks ka tulevikus. Ta ütles, et läbirääkimised algasid umbes paar kuud tagasi, ja tunnistas, et oli ka kõrgemaid pakkumisi kui 52 miljonit krooni.

"Eelistasime siiski professionaalset ja asjatundlikku ostjat ja Ekspress Grupp seda on oma trükikoja, levisüsteemi ja raamatumüügi näol," lisas Ehasalu.

Maalehe töötajad võtsid uudise vastu rahulikult, eriti rõõmustasid selle üle ligi paarkümmend väikeaktsionäri, kelle seas on nii endisi kui ka praeguseid töötajaid. 16 aastat tagasi oli nii mõnigi ostnud endale aktsiaid, mis nüüd korraga kullaks muutusid. Üleöö teenis Ehasalu sõnul üle kahe miljoni näiteks Maalehe sekretär, miljonäriks sai ka koristaja.

Ehasalu ütles, et algusest peale oli tingimus, et nii suur-kui ka väikeaktsionäridele on võrdsed tingimused.

"Töötaja jaoks ei muutu midagi, nemad teevad ikka oma igapäevast tööd. Juhatus ja nõukogu jäävad samuti paika," lisas Ehasalu. Ta kinnitas, et Maaleht jätkab kirjastuse ja kahe ajakirjaga eraldiseisva ettevõttena.

Kas Ehasalu suurtehing tähendab, et võib elu lõpuni Vahemeres varbaid sulistada?

"Mina ei käi tööl raha pärast," lagistas ta naerda. "Käin sellepärast, et tunnen vastutust ühiskonna ees midagi korda saata, vormis püsida ja kolmandaks - mulle lihtsalt meeldib tööl käia. Ma ei pea ennast vaeseks ei enne ega pärast seda tehingut," rääkis Ehasalu. Küll rõõmustas ta selle üle, et tehing tegi miljonäriks paljud lehe töötajad.

Suprema Securitiese investeeringute juhtimise osakonna strateeg Peeter Koppel ütles, et praegu on raske hinnata, mis mõju avaldab Maalehe ost Ekspress Grupi aktsia edaspidisele käekäigule.

Ta ütles, et igal juhul on kapitali kaasamise ja selle arendamise puhul tegu positiivse märgiga.

"Ekspress Grupi aktsiaemissiooni korraldamisel räägiti, et kavas on laieneda ja areneda. Ma pole kursis Maalehe näitajatega, kas oli tegemist rahamasinaga," ütles Koppel.

Küsimusele, kas lähinädalatel on põhjust börsil jälgida Ekspress Grupi aktsiat, vastas Koppel: "Niivõrd-kuivõrd. Sellisel suvisel ajal on isegi selliste uudistega raske midagi toimuma panna."

Maalehe peatoimetaja Peeter Ernits pidas omanikuvahetust positiivseks, lootes parematele investeeringutele.

Eile kella kolme-nelja ajal istusid tähtsal uue ja vanade omanike koosolekul lehe suured ja väikesed aktsionärid.

Väikeaktsionäride seas on palju Maalehe töötajaid, alates sekretärist ja lõpetades ajakirjanikega.

Peatoimetaja Peeter Ernitsat koosolekul polnud, sest tema omanikeringi ei kuulu.

"Olen hetkel oma kabinetis, loeme ka ise uudiseid Postimehe ja Äripäeva online'ist," ütles Ernits.

"See osa, mis mind puudutab, on väga väike. Mina vastutan lehe sisu ja toimetamise eest, praegu tegelen järgmise lehega," ütles ta.

Ernitsa sõnul on uued omanikud ja investorid teretulnud, sest Maalehe väikeomanikel on võimalused investeerida suhteliselt kasinad. "Olen alati rõhutanud, et Maaleht on ime. Tal on suur volüüm, kuid võrreldes konkurentidega pole rõhutud marketingi- ja turunduspoolele," nentis Ernits.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing