Pood öistele aiapidajatele

Martin Hanson 12. juuni 2007, 00:00

Forali poe juhi Tõnis Lusika sõnul pole kahe nädala jooksul, mil kaupu on ööpäev läbi müüdud, olnud ühtegi päeva, kui poleks hommikul kell 7 või õhtul kell 23 mõnda murutraktorit ostetud.

"Idee sündis - nagu ikka - saunas, kuid pigem on asja taga majanduslik kasu. Meil on poe juures tohutult suur muruplats, kus kõik masinad ja asjad väljas on. Meil on seal valvur ning et temal ei oleks igav, panime sinna müüja ka ning oligi pood 24 tundi avatud," sõnas Lusikas.

Lusika sõnul on mõte ülihea ning majanduslikult kasulik, kõik töötajad saavad tema kinnitusel heade tulemuste tõttu palgalisa.

Sügavamatel öötundidel on poes kõige minevam kaup lilled, mida pikemalt pummeldama jäänud abikaasad pahanduste vältimiseks kaasa viivad.

"Labidaid öösel päris ostetud ei ole, kuid lilli küllaga," sõnas Lusikas.

Kuressaare Arabella hotellile on antud õigus müüa alkoholi ööpäev läbi. Kui Kuressaares muidu lõpeb müük kell 22 õhtul, siis Arabellast saab joogi ikka välja meelitada. Administraatori sõnul palju küll ei osteta, kuid võimalus on siiski olemas.

Haapsalus ja Lääne maakonnas tegutsev Meelis Eenpere, kes koostöös politseiga sundteisaldab autosid, on samuti ööpäev läbi "avatud".

"Ega ma muud moodi ju ei saa," põhjendas Eenpere. "Kui keegi on öösel autoga kusagil kinni jäänud, siis tellimise peale ikka vaja ju minna - ongi ööpäevaringne teenus."

"Ei saaks öelda, et suvi palju rohkem tööd on toonud," lisas Eenpere kõhklevalt. "Kuid kuna suvel on õnnetusi rohkem, siis on ka mul rohkem sõitmist."

Mõte turismihooajal võimalikult palju tulu kasseerida ei ole aga viinud igas linnas massiliste kogu ööpäeva kestvate müükideni. Enamasti kauplevad pikalt avatud poed toidu ja alkoholiga.

Kui vaadata majandustegevuse registrit, siis on Eestis 24 tundi avatud terve hulk poode. Enamik neist on aga tanklad, hotellid ja e-kauplused, kes samuti saavad tegevusloa 24 tunniks.

Ainuüksi Tallinnas on välja antud üle 200 litsentsi ööpäev läbi kaubelda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing