Eestis 3000 mängurit

Sandra Goudin 15. juuni 2007, 00:00

Investeerimismäng Börsiguru püstitas uue rekordi - üle 3000 mängija kogu Eestist, mis tõestab, et noorte huvi investeerimise vastu on väga suur.

Investeerimismängud Börsiguru, LHV virtuaalportfell ja StockOperations ärgitavad noortes järjest suuremat huvi investeerimise vastu.

"Investeerimismängu loomise idee tekkis neli aastat tagasi, sellest ajast peale on mängu arendatud," selgitab Sten Rinne, üks Börsiguru autoreist.

Eelnevail aastail oli Börsiguru paarikuune võistlus, nüüdseks on tegemist aasta ringi toimiva keskkonnaga.

Tendents näitab, et pärast mängu läbimist jätkavad paljud tegutsemist juba päris turgudel. Üldine hirm väärtpaberiturgude ees on oluliselt vähenenud.

Börsiguru meeskond annab kõigile registreerijatele investeerimiseks 10 000 eurot libaraha, ligipääsu maailma finantsturgudele ning kõik muud professionaalse investori töövahendid. Kasutajaid ootab põnev stsenaarium ja hulganisti abimaterjale - seega sobib Börsiguru ka neile, kelle jaoks investeerimismaailm täiesti võõras.

Võrreldes Börsiguruga annab LHV virtuaalportfell igale kasutajale võimaluse määrata ise rahasumma, millega tehinguid tehakse. Mänguaeg ei ole selles keskkonnas piiratud.

Sügiseti korraldab LHV ka aktsiamängu Börsihai, milles osavõtjatel on võimalus kaubelda nelja nädala jooksul aktsiatega USA, Baltimaade ning Skandinaavia turgudel.

Investeerimismängud on esmaste investeerimisteadmiste andmise seisukohalt väga huvitavad ja kasulikud. Enamasti ei suuda mäng siiski reaalsust piisavalt hästi simuleerida. Kui aga suudabki, tekib samas teine probleem: mänguline keskkond loob hoopis teise psühholoogilise konteksti kui reaalse rahaga investeerimine. Kokkuvõttes ütleksin, et arvutil lennusimulaatorit peensusteni valdav tegelane ilmselt Boeingu eduka maandamisega hakkama ei saa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing