Maaklerid jooksevad kliendile tormi

Gert D. Hankewitz 20. juuli 2007, 00:00

Loomulikult ei räägi see lugu üldsegi Aafrikast, vaid hoopiski Eestist, Tallinnast, selle kinnisvaraturust ning inimestest, kelle ülesanne on kinnisvararalli liikuma panna. Sestap polnud ka eelnev kirjeldus mõeldud pelgalt huvi tekitamiseks, vaid hoopiski selleks, et see tänapäevasesse olukorda mugandada. Nii saab näiteks kõrbe asendada kinnisvaraturuga, seiklejad maakleritega, veekogu kliendiga ning janukustutamise müügiga.

Nii tekib hoopiski selline lugu, kus Tallinna maaklerid on hädas korterite müügiga ja klientide leidmisega. Kui aga leitakse üks klient, kes tahaks endale korterit, panevad kõik korraga oma parimad pakkumised välja ning üritavad seda teha nii atraktiivseks kui võimalik.

Täpselt selline mulje jäi mulle paar päeva tagasi, kui sisestasin ühte Eesti kinnisvaraportaali soovi osta kahetoaline kuni 1,7 miljoni krooni maksev korter alles valminud või varsti valmivasse majja Tallinna kesklinnas.

Ainuüksi esimese kolme tunni jooksul laekus mu postkasti 16 kirja, õhtuks oli neid peaaegu 30 ning järgmisel päeval voolas neid aina edasi.

Kuigi olin pannud kirja, kus ja millist korterit soovin, laekus üllataval kombel soovist täiesti erinevaid pakkumisi, vihjates sellele, et tähtis pole see, mida tahetakse, vaid see, mida suudetakse ära müüa.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing