Kinobuss veeres veeteedele

Ülle Hallik 10. august 2007, 00:00

9.-18. augustini kestev Kinolodja tuur külastab Peipsi- ja Võrtsjärve ning Suur- ja Väike-Emajõe kallastele jäävaid asulaid.

Kinobussi ehk tänavu kinolodja eestvedaja Mikk Rand nimetab Kinolodja sündi mitme asjaolu kokkulangemise loogiliseks jätkuks. Eelmisel aastal veeres Kinobuss Eesti saartel. "Kahjuks jäid mitmed saared siis külastamata, sest igale poole lihtsalt maanteid mööda ei pääse," rääkis aastaid Kinobussiga mööda Eestimaad sõitnud Rand. Õhku sai visatud mõte, et kuna veeteed on olemas, siis vajaks Eesti ehk ka kinopaati.

Sügisel ja kevadel tegutses Tartu tudengipäevade raames lodja- ja filmirahva koostöös Lodjakino, mis pani Emajõe lodjameeskonna peas küpsema Kinolodja idee. Kinobussi ja Emajõe lodjaseltsi eduka koostöö tulemusena ongi nüüd idee teoks saanud ning eilsest käimas Kinolodja tuur.

Igal aastal on filmiprogrammis oluline roll vastvalminud Eesti filmidel. Teiste seas saab näha filme "Klass", "Jan Uuspõld läheb Tartusse" ja "Leiutajateküla Lotte". Uuendusena on seekord oluliselt rõhku pandud rahvusvahelisele lühifilmide programmile. Lisaks Eestis vändatud lühifilmidele saab näha Norra, Soome, Rootsi, Jaapani ja mitme teise riigi filmimeistrite teoseid. Filme näidatakse nii filmitelgis kui lodja trümmis ning õhtuhämaruses ka lodja suurel purjel.

Samuti pole kuhugi kadunud varasematel aastatel suurt huvi tekitanud töötoad. Lisaks juba tuttavale filmimeisterdamise töötoale on sellel aastal olemas lodjatöötuba, kust leiab põnevat tegevust keskkonna- ja merendushuviline.

Filmiõhtud algavad igal pool kell 18 õhtul ning kestavad südaööni, lähemat infot leiab Kinobussi ja Emajõe lodjaseltsi kodulehtedelt internetis, aadressid on vastavalt www.kinobuss.ee ja www.lodi.ee.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing