Propeller ja Kaseke rokivad vanglas

Mari Hiiemäe 24. august 2007, 00:00

Ettevõtmise keskmes on muusik Peeter Malkov, kes tähistab rokiõhtuga oma 50. sünnipäeva.

Kontserdiks vormistatud juubelipeol on laval kaks põhibändi, milles Malkov ise mängib. Tegu on legendaarsete Eesti rokibändidega Kaseke ja Propeller.

Neile eelneb kahe külalise-soojendaja etteaste: nooremat ning kurjemat muusikat viljelev bänd Raske Rukis ja Agent M, moodsa roki üks tuntumaid nimesid Eestimaal.

"See on väga suur ja võimas lava, korraliku katusega ja ruumi on kõvasti," kiidab sünnipäevalaps Malkov uut esinemispaika ning märgib, et see on suur au avada uus lava just tema bändide kontsertidega.

3000 pealtvaatajat mahutav statsionaarne vabaõhulava on püsti pandud Patarei vangla ning Radio Mania koostöö tulemusena. Rokiraadio isa Margus Pilt on tulemusega rahul. "See on selline mõnus koht, ei ole tegemist päris pisikese kohaga ega ole ta ka lauluväljak." Pilt kiidab lava head akustikat, mille kvaliteeti täies mahus saab esmakordselt testida täna õhtul.

Saku Õlletehase sponsoreeritud lava ehitus lõppes tänavu juulikuus, tänaõhtune rokikontsert on esimene avalik üritus uues kohas.

Uuele kontserdiplatsile lubatakse publikut täna juba kella viiest õhtul, esimene bänd läheb peale kaks tundi hiljem ning tund enne südaööd tõmbab välipidu otsad koomale.

Õhtu pole aga sellega veel läbi. Afterparty jätkub vangla territooriumi katlamajas.

"Suurel laval lõppeb paugutamine küll kell 23 ära, sest sealkandis algab öörahu," ütleb Margus Pilt. "Siis kolitakse nelja seina vahele, et kisa välja ei kostaks, ja pidu läheb edasi."

Bändimuusikat jätkub ka siseruumidesse. 500 inimest mahutavas Patarei vangla katlamajas esinevad Jää-äärest tuntud Jaan Sööt ning Erki Sepp.

Ka edaspidi hakkab Patarei vangla värskes esinemiskohas kuulma eelkõige rock-muusikat.

Järgmine üritus toimub seal juba homme, kui käima tõmmatakse väike heategevuslik rokifestival nimega Nord Fest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing