Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kuidas käitub teie ettevõte rahunenud ehitusturul?

12. september 2007, 00:00

Usun, et Eesti ehitusturul on peagi tulemas suure languse periood, vähemalt mis puutub tööstushoonetesse, siis nende turg väheneb tõenäoliselt umbes paarkümmend protsenti.

Ekspordiga me enam ei tegele. Mõne aasta eest eksportisime üsna palju, ent lõpetasime selle siis, kui energia, bensiin ja kõik muu kõvasti kallimaks läks. Meie pole oma detaile ka Venemaale müünud ja seepärast ei mõjuta suhete jahenemine Venemaaga meid kuigi otseselt - kui, siis vaid läbi metalli hinnatõusu.

Aga kahtlemata on meie firmal plaanis laieneda ja edasi areneda. Praegu näiteks on käsil tsehhi ehitamine ning lähiajal loodame luua oma töötajatele senistest veelgi paremad töötingimused. Muidugi kavatseme ka lihvida ja poleerida oma toodangut. Iseäranis suurt tähelepanu kavatseme pöörata metallitöö viimistlemisele, värvimisele ja lihvimisele.

Ehitusturu arengu kohta ei oska öelda midagi täpsemat, kui et eks ta tõenäoliselt toppama jääb. Mahud vähenevad mõne aastaga kindlasti, aga kes seda teab, mis protsent see olla võib.

Otseselt ei puuduta suhete jahenemine Venemaaga meie firma tegemisi, võib-olla mõningates kaudsetes aspektides siiski. Igatahes pole mõju tuntav ega oluline. Kindlasti plaanime oma ettevõtet lähiaastate jooksul arendada. Konkreetseid plaane ei oska praegu öelda, aga pikemas perspektiivis on laienemine igal juhul kavas. Kvantitatiivset arengut ilmselt ei tule, ent tootearendusse investeerime kindlasti

Ekspordime oma kaupa Läti, Leedu, Soome ja Rootsi turgudele.

Kui vaadata lähiminevikku, siis on eramuehituse turul minu hinnangul juba alanud teatav pidurdumise tendents. Muus ehituses jätkub mõnda aega ilmselt veel kasvutrend, kõige kiiremini kasvab lähiajal aga ilmselt siiski infrastruktuuri areng.

Venemaaga suhted ei ole meie ettevõtet otseselt mõjutanud, ehkki meil on olemas tütarfirma, mis asub Peterburis. Teatavad kaudsed mõjud on siiski olnud, näiteks on see mõjutanud mõningaid projekte, mille käivitumine on seotud Venemaaga. Laienemist me praegu enam rohkem ei plaani, just sel aastal valmis meil Harkus uus hall. Ka ei tegele me hetkel ekspordiga, vaid oleme jäänud importimise juurde.

Ehitusturu arengu suhtes on minul keeruline vastata, kuna 95 protsenti meie toodangust läheb ekspordiks rohkem kui kolmekümnesse riiki, seda nii Euroopa Liidu riikidesse kui ka näiteks Jaapanisse. Seega konkreetselt Eesti turuga me süvitsi ei tegele, jälgime pigem trende maailmas.

Suhted Venemaaga on mõjutanud meie ettevõtet peamiselt logistilises plaanis, just selles valdkonnas on tekkinud probleemid.

Autod seisavad piiril järjekorras, transpordi hinnad on kõvasti tõusnud jne. Muus osas pole nii olulist mõju täheldanud.

Mis puutub meie ettevõtte tulevikku, siis laienemisplaane teeme pidevalt.

24. augustil allkirjastasime uue tootmis-, lao- ja kontorihoone ehituslepingu. Saame juurde kokku 7100 m" pinda, millest ligi 6000 m" moodustab lao- ja tootmispind ning üle 1000 m" on bürooruumide all.

Tallinnasse Peterburi tee äärde ehitatav hoone valmib järgmise aasta juulis ning ehituse maksumuseks on 90 miljonit Eesti krooni. See on nüüd konkreetne plaan, mis on juba otsustatud. Samuti on meil plaanis käivitada uus tootmisüksus Venemaal, Moskva oblastis.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:35
Otsi:

Ava täpsem otsing