Ise teenimine tagab sõltumatuse

Katharina Toomemets 21. september 2007, 00:00

16aastase Loo Keskkoolis õppiva Kristel Sepa pangakontole laekub igakuiselt 200 krooni taskuraha. Kui kulud suuremad ja raha juurde vaja, küsib Kristel ema käest lisa. Suurema osa igakuisest vanemate toetusest saab Kristel sularahas, millega ta hea meelega ka kõigi enda ostude eest tasub.

"Päris tõsiselt hoiab nii kokku. Pangakaardilt näen ainult numbreid, mis minu jaoks vahel midagi ei ütle, paberraha käes hoida on hoopis teine tunne," ütleb ta.

Suvisel ajal töötamine on Kristeli jaoks juba tavaliseks saanud. Tööl käib tüdruk sellepärast, et ema käest raha küsimine on tema sõnul juba tüütuks muutunud. Nüüd püüab ta hakata teenima ka kooli kõrvalt. "Kuigi olen kuulnud, et see rikub koolis kõik ära, püüan siiski hakkama saada," sõnab neiu entusiastlikult.

Sel suvel töötas Kristel mitmes kohas, viimane neist oli Sportlandi kauplus, kus palganumber küündis 5000 kroonini kuus. Teenitud palk, mille neiu suvel tehtud töö eest sai, on veel alles. "Ehk ostan telefoni või midagi kasulikku, et see niisama raisku ei läheks," mainib ta.

Lõviosa Kristeli taskurahast kulub meelelahutusele ja riietele. Samuti tegeleb ta aeroobikaga, millele kulub 450 krooni kuus. Enda sõnul on neiu ka suur allahindluste jälgija.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:02
Otsi:

Ava täpsem otsing