Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinn kaalub politseid Sõõrumaa firma kohale

Agnes Ojala 22. oktoober 2007, 00:00

"Trahvilipikute panemine ei ole politsei töö. Politsei ei pea autodele mingeid sildikesi panema. Politsei peaks ikka mundri selga panema ja tänaval patrullima. Igaüks tehku ikka oma tööd. Tänavaid pühkigu tänavapühkija," oli Sõõrumaa ärritunud Tallinna linnavolikogu mõtte peale anda linna parkimise korraldamine munitsipaalpolitseile.

"See on absurdne mõte. Sama hea oleks öelda, et paneme iga auto rooli politseiniku, siis on vähem õnnetusi," lisas Sõõrumaa.

Vaatamata nördimusele, et töö võib Falcki käest ära libiseda, kinnitas Sõõrumaa, et majanduslikult see ettevõttele märkimisväärne kaotus ei ole.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli ütles aripaev.ee-le, et praegu ei ole linnal plaanis parkimiskorraldust muuta.

"Kindlasti ei saa tänasel päeval rääkida tasulise parkimise korraldamise üleandmisest ei munitsipaalpolitseile ega ka mõnele teisele linna ametile, sest linnal on kuni 2011. aastani kehtiv leping G4S Eesti ASiga. See saab kõne alla tulla alles pärast lepingu lõppemist, kuid enne peab seda igakülgselt analüüsima, kas selle tulemusena linn saavutaks parema kvaliteedi ja kas see oleks ka rahaliselt odavam, kui seda linn ise korraldab," selgitas Mutli.

Tema sõnul oli linna parkimiskorraldus vajalik erakätesse anda, kuna enne seda oli linnas parkimise korralduses palju korralagedust.

Tallinna munitsipaalpolitseiameti juhataja Kaimo Järviku sõnul ei võtaks munitsipaalpolitsei Tallinna parkimise korraldamisel G4Silt tööd ära, kuna nende pädevuses oleks vaid keelualal parkimine.

"Me ei hakkaks parkimist kontrollima tasulistel parkimisaladel, vaid parkimise keelu alal: kõnniteedel, kollaste joontega märgistatud teelõikudel, haljasaladel ja mujal," selgitas Järvik. "Ühisteenused jätkavad nii, nagu nad on seni töötanud."

Seda, kas ja millal osa parkimiskorraldusest munitsipaalpolitsei kätte võiks minna, ei osanud ameti juht veel öelda. "Võib-olla 1. jaanuaril," pakkus ta.

Et munitsipaalpolitsei uue koormusega hakkama saaks, on ametil plaanis juurde võtta paarkümmend töötajat.

Ettepaneku anda parkimise korraldamine munitsipaalpolitsei kätte on varem linnavolikokku toonud ka sotsiaaldemokraadid, kes peavad otstarbekaks, et munitsipaalpolitseinikud võiksid tegelda ka parkimiskontrolliga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing