Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Õllesummer ennetab varase piletimüügiga maksutõusu

Silvia Kruusmaa 08. november 2007, 00:00

Festivali peakorraldaja Marje Hansar arvab, et sooduspiletid osutuvad populaarseteks, kuna tõenäoliselt muudetakse käibemaksuseadust nii, et piletitele lisandub 13 protsenti täiendavat käibemaksu ning ürituse lähenedes tõusevad piletihinnad paratamatult. "Kuigi loodame, et piletite käibemaks 18 protsendini ei tõuse, mõjutaks see tulekul siiski piletihindu," selgitas Hansar.

Põhjus, miks Õllesummeri piletid esmakordselt varem müüki pannakse, on Hansari sõnul see, et ka teised ürituste korraldajad kasutavad sama taktikat.

Praegu müüb Õllesummer pileteid üritusele, mille luba neil pole, sest korraldamisluba saavad nad taotleda kuu aega enne ürituse algust.

Keskerakondlastest poliitikud on varem viidanud vanuseliste piirangute vajalikkusele Õllesummeril.

"Pärast selleaastast Õllesummerit pakkus abilinnapea Jaanus Mutli välja idee järgmisel aastal alaealisi sinna mitte lubada või siis ainult koos vanematega. Me tuleme selle ettepaneku juurde tagasi järgmisel aastal, siis kui Õllesummeri korraldaja meilt luba taotleb," on varem öelnud Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

Hansari sõnul pole olemas sellist seadust, mis suruks Õllesummerile peale ürituste külastajate vanuselised piirangud, ja ta ei näe võimalust, et ta korraldajana tahaks piiranguid kehtestada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing