Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Üle pika aja üks huvitav päev

Romet Kreek 19. november 2007, 00:00

Reedel oli Tallinna börsil üle pika aja huvitav päev. Ettevõtte aktsia reageeris tulemustele ja kasumihoiatusele märkimisväärse hinnaliikumisega.

Seekordseks õnnetuks oli neljapäeva õhtul tulemused avaldanud Olympic EG aktsia, mis kukkus 15 protsenti.

Olympic on börsile tuleku ajast väga agressiivselt laienenud, kuid projektide käivitamine on veninud, kulud on osutunud suuremateks ja tasuvusaeg pikenenud - kui võtta lühidalt kokku kümme punkti, mis toodi põhjustena, miks ettevõte oma selle aasta prognoosi täita ei suuda ning on sunnitud uue, väiksema prognoosi tegema. Eri ettevõtete ühtesulatamine võtab ikkagi aega.

Olympic meenutab väga USA võrguseadmete tootjat Cisco Systemsit, kellel enne 2000. aastat oli suisa eraldi ülevõtmiste üksus. See ettevõte suutis aastas üle võtta mitukümmend firmat, kuid nende kokku sulatamine osutus pähkliks.

Kasiinokett alandas käimasoleva aasta käibeprognoosi 2,67 miljardilt kroonilt 2,3 miljardini. Varem oodatud 696 mln kroonise ärikasumi asemel on värskeks prognoosiks 450 miljonit krooni.

Vaadates tehingute suurt arvu ja suhteliselt väikest käivet, võiks arvata, et müüjateks olid väikesed pettunud spekulandid. Ehkki aktsia hind võib pettumusest edasi langeda, võivad investorid leida võimaluse osta aktsiat pikaajaliseks hoidmiseks. Tundub, et investorid on kainenenud ja ootusi on üksjagu allapoole tõmmatud.

Mul on tekkinud mulje, et Eesti ettevõtted on viimasel ajal liiga agressiivselt laienenud. Loodetavasti ei löö võimalikud raskused neid siiski rivist välja.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:11
Otsi:

Ava täpsem otsing