Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Digiloo turvalisus on pankade tasemel

Katre Pilvinski 12. detsember 2007, 00:00

Prausti sõnul on praegu väljaarendamisel digiloo kõrgtasemel turbesüsteem, mille abil viiakse terviseinfosüsteemi ründamise võimalus miinimumini.

"Süsteemi kindlamaks muutmiseks on turve hajutatud, mis tähendab, et ühe või mitme elementaarründe puhul ei teki digiloole kahju. Kui lisame juurde veel korraliku logide analüüsi koos efektiivse vastutegevusega, on potentsiaalsel ründajal väga raske kui mitte võimatu tegutseda," selgitas Praust. "Digiloole ei teki ühtegi nn superadministraatorit, kes omaks kõiki salasõnu, et inimeste terviseandmetele ligi pääseda."

Digiloo kasutaja kindlakstegemiseks hakatakse kasutama kompleksautentimise meetodeid - eset ja parooli, milleks on ID-kaart ja selle PIN-kood. "Korralikus konfiguratsioonis kasutamisel on see meetod turvalisim ning sobib ainsana autentimiseks turvakriitiliste e-lahenduste puhul," kommenteeris Praust.

Praust kommenteeris, et digilugu ehk terviseinfosüsteem on sama turvaline kui meie suurte pankade e-teenused. "Suuri ründeid meie pankades pole toimunud," ütles Praust.

Medisofti juhataja Arvi Sinisalu tutvustas digiregistratuuri. "Portaali kaudu on võimalik visiiditasu eest arveldada, võimalus on ka tellida vastuvõtuaja meeldetuletus. Süsteem salvestab toimunud visiidid ja broneeringud," rääkis Sinisalu.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing