Merko viis juhti sai eelmisel aastal kokku 15 miljonit

Kadrin Karner 16. mai 2008, 00:00

Juhatuse liikmete põhipalk oli seejuures kokku 3,2 miljonit krooni ning preemiad 11,6 miljonit krooni, vahendas BNS.

Merko kolmeliikmeline nõukogu sai 2007. aastal brutopalka 1,8 miljonit ning preemiaid 5,2 miljonit krooni.

Kokku kulus Merko Ehitusel mullu palkadeks ligi 407 miljonit krooni. Preemiad moodustasid sellest summast ligi 30 protsenti.

Merko Ehituse arendusdirektori Agnes Hanseni sõnul on preemiad otseselt seotud majandustulemustega. "Merko Ehituse aktsionäride üldkoosolek otsustas 30. aprillil 2007 kiita heaks muudetud nõukogu liikmete teenistustingimused, mis muu hulgas näevad ette, et nõukogu esimehel on õigus saada preemiat 0,4% aktsiaseltsi kasumist enne tulumaksu ja nõukogu liikmetel 0,35% aktsiaseltsi kasumist enne tulumaksu, millest on maha arvestatud vastav vähemusosa," selgitas Hansen.

Juhatusele makstavad tasud ja preemiad otsustab nõukogu ja preemiad tulenevad Hansoni väitel ettevõtte headest majandustulemustest.

"Osa 2007. aastal väljamakstud preemiatest oli ka 2006. aasta tulemuste eest," lisas arendusdirektor.

Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink ei osanud Merko juhtide tasusid kommenteerida. "Eks igal ettevõttel on oma motiveerimissüsteem. Põhjusi maksab ikka küsida Merko enda käest," ütles Vink. Eesti Ehitusel läks Vingi sõnul mullu hästi ning ka preemiaid jagati neile, kes olid hästi tööd teinud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:33
Otsi:

Ava täpsem otsing