ERGO lõpetas koostöö IIZIga

Silvia Kruusmaa 07. juuli 2008, 00:00

"Meie silmis on IIZI kindlustusmaakler oma usalduse kaotanud, sest ei pea kinni sõlmitud kokkulepetest," ütles ERGO Kindlustuse juhatuse liige Sergei Vahnitski.

Koostöölepingu lõpetamise tingis asjaolu, et IIZi on omal algatusel lõpetanud

ERGO liikluskindlustuse pakkumise klientidele ja seda viidates asjaolule, et ta ei pea

ERGO kokkulepitud vahendustasu piisavaks, teatas ERGO. Liikluskindlustuse uue vahendustasu määra 5% olid ERGO Kindlustus ja IIZI Kindlustusmaakler kokku leppinud maikuu alguses.

Koostöö lõpetamise tõttu pole edaspidi võimalik ERGO Kindlustuse kindlustuslepinguid IIZi Kindlustusmaakleri vahendusel sõlmida.

"Üle poole maakleritest jätkavad ERGOga koostööd, hoolimata vahendustasu muudatustest," lausus Vahnitski.

Klientide jaoks toob koostöö lõpetamine kaasa muutuse senises suhtluspartneris. Nüüd saadab pakkumised ja makseteatised kliendile ERGO.

Eesti suurima kindlustusmaaklerfirma IIZI e-kindlustuse juhataja Risto Rossari sõnul ei soovi ERGO osaleda seltsidevahelises hinnavõrdluses, kuna kardab tihenenud konkurentsi Eesti kindlustusturul ning soovib kõrvale astuda kanalist, mis konkurentsisituatsiooni nii selgelt esile tõstab. "Ilmselgelt soovib ERGO oma kulude vähendamist avalikkusele kuulutades saavutada turul mingit konkurentsieelist, kuid selleks kasutatakse tarbijaid esindavate maaklerite suhtes repressiivseid meetmeid," märkis Rossar. Tema sõnul võib küll ERGO olla väga hea kindlustusselts ja pakkuda igati häid teenuseid, kuid kindlustusmaakleritele ja sealhulgas IIZI-le jäigalt peale surutud 5protsendilisel vahendustasul põhinev koostöömudel ei võimalda IIZI enam ERGO liikluskindlustustooteid oma klientidele müüa.

IIZI info põhjal on koostöö lõpetamise teade välja saadetud enamikule Eesti arvestatavatele kindlustusmaaklerfirmadele, mis näitab seda, et 5protsendlise vahendustasu kehtestamise eesmärk oli ettekäände leidmine koostöölepingute lõpetamiseks maakleritega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:37
Otsi:

Ava täpsem otsing