Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rüütel: langus turul kestab esimeste positiivsete uudisteni

ÄP 29. september 2008, 00:00

Tegelikult on tema hinnangul juba praeguseks toimunud hinnalangus ostujõudu arvestades piisav. Majanduslangus tekitab aga sektoris negatiivset fooni ning jätkuv negatiivsus seab nii hinnad kui ka tehingute arvu surve alla. Nii ennustaski Rüütel, et langus kestab esimeste positiivsete makromajanduslike uudisteni. See peaks lõpetama jätkuva hinnalanguse ootusel põhineva stagnatsiooni.

"Ei usu, et kinnisvarafirmade tööjõukuludes uuel aastal suuri muutusi tuleb," kommenteeris Rüütel. "Kuid on selge, et tehingute arvu vähenemisega vajatakse ka vähem tööjõudu ning nõrgemad spetsialistid peavad leidma endale teise ameti."

Samuti lõpetavad tema hinnangul sektoris liiga lennuka strateegiaga ettevõtted pankrotiga, ent nende hulk pole ilmselt väga suur.

"Arvan, et teenindusfirmadel on ees rasked ajad ja nad peavad oma kuluprintsiipi kohandama. Arendajatel muutub tehingute rahastamine keeruliseks," kommenteeris kinnisvarasektori tasuvust Häuser-Oberschneider OÜ juhatuse esimees Paul Oberschneider. Sektori käive kasvab tema hinnangul finantssektorite likviidsust arvestades 2009. aastal vähe.

Rüütli hinnangul kasutavad ettevõtted tuleval aastal müügis pigem hindade alandamise taktikat kui võimalike lisaboonuseid, nagu auto või köögimööbel.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:45
Otsi:

Ava täpsem otsing