Kruuda pantis grupisiseselt aktsiaid

Hannes Sarv 07. aprill 2009, 00:00

"Pantimisega tegu on, aga see on grupisisene asi. Välja pantimisega tegu ei ole," ütles ASi Rubla kaudu Lutermat ja šokolaadivabrikut kontrolliv Kruuda.

"Need on põhimõtteliselt omaniku ühe konto pealt liikunud teise konto peale. Kui on mingisugune uus informatsioon investorile, siis antakse börsisüsteemi kaudu sellest ka teada. Midagi sisuliselt muutunud ei ole," selgitas Kruuda.

Kui neljapäeval jõudis finantstagatise kontole 85% ASi Luterma (end Kalev) tütarettevõtte ASi Kalev Chocolate Factory aktsiapakist, siis reedese tehinguga liikus tagasi Luterma lihtkontole 15% ettevõttest ehk endiselt jäi finantstagatise kontole 70% kommivabrikust.

Möödunud nädalal said avalikuks Luterma probleemid liisingumaksete tegemisel, samuti on üleval võlad teistele ettevõtetele ning tasumata peaaegu miljoni krooni ulatuses riigimakse. Üle 3 miljoni krooni suurune maksuvõlg on Luterma gruppi kuuluval piimatootjal ASil Tere.

"Terel on 2 miljardit käivet aastas. Ju ta siis lühiajaliselt optimeeris," ütles Kruuda ja lisas, et juhul kui Tere maksuvõlg oleks 30 miljonit krooni, võiks seda probleemiks pidada.

"Meie eelis tõesti on see, et meil on toidutööstus. Kui peaks täna tootma mööblit või tuhaplokke või müüma kruvikeerajaid kuskile, siis oleks minu mõistus ka otsas," lisas Kruuda.

Nädala eest teatas Luterma börsile tütarfirma AS Via Concept (endise nimega Kalev Meedia) pankrotimenetluse algatamisest.

2008. aasta detsembri lõpu seisuga oli Luterma kohustuste suurus ligi 1,9 miljardit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing