Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Peredraama idüllilises Genovas

Signe Sillasoo 24. aprill 2009, 00:00

Filmi loojaks on Michael Winterbottom, kes on tuntud mitmekümnete filmide režissööri, produtsendi ja stsenaristina.

Nagu mitme oma varasema tööd puhul, mille võttepaigad on olnud Afganistanis, Pakistanis, Indias ja Iraanis, viib Winterbottom vaataja ka seekord ehk mõnevõrra huvitavamasse keskkonda kui paljunähtud Ameerika ja Suurbritannia linnad. Filmi tegevustik toimub ajaloohõngulises ja maalilises Itaalia sadamalinna Genovas.

Vaatajale jutustatakse lugu inglise professori Joe (Colin Firth) ja tema kahe tütre elust pärast seda, kui rängas autoavariis hukkub nende pereema.

Joe otsustab koos tütardega põgeneda leina eest Euroopasse. Täpsemalt Itaalia linna Genovasse, mis peaks oma keskaegse vanalinna, sadamakaide, kaunite liivarandade ja tänavakohvikutega neile kõigile lohutust pakkuma.

Olles ennast uude koju sisse seadnud, muutub nende kolme omavaheline läbikäimine. Suurema osa pereisa ajast võtab peagi ülikool, kuhu ta tööle asub ning seltsielu ja lõbutsemine uute tuttavatega, mistõttu peavad 16aastane Kelly (Willa Holland) ja poole noorem Mary (Perla Haney-Jardine) eluga võõras keskkonnas ise hakkama saama.

Filmist ja võttepaikadest rääkides on režissöör Winterbottom tunnistanud, et enne stsenaariumi olemasolu ning filmima hakkamist leidis ta enda jaoks Genova linna, kus tal tekkis kindel tahtmine mõni film teha. Sellest peale hakkas alles süžee ja käsikiri kujunema, olgugi, et võtetega alustades oli filmi lõpp ja kulminatsioon režissööri sõnul endiselt lahtine.

Tõepärasuse saavutamiseks ei antud filmivõtetega alustades ka näitlejatele linnas meelega väga pikka sisseelamisaega. "Tahtsime, et nad jääksid ikkagi võõrasteks selles paigas. Et nad oleksid teatud mõttes nagu tundmatus kohas vette visatud. Ei oskaks itaalia keelt ega teaks midagi Genovast, ent ikkagi naudiksid seda," selgitas Winterbottom.

Film on praeguseks võitnud kaks suuremat tiitlit - San Sebastiani ja Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali parima režissööri auhinna.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:01
Otsi:

Ava täpsem otsing