Treff 2009 - festival nii noortele kui ka vanadele

Signe Sillasoo 29. mai 2009, 00:00

30. mail algava festivali juhtlause on seekord "Maailma lavade uus põlvkond". Kohale on tulemas terve hulk nukunäitlejaid, nukukunsti õppivaid tudengeid ja nende õppejõude mitmelt poolt maailmast.

Külalisi on näiteks Brasiiliast, Ukrainast, Inglismaalt, Iisraelist, Saksamaalt ja mujalt.

Ettevõtmise kava saab olema väga tihe. Ürituse eestvedaja Eesti Nuku- ja Noorsooteatri direktori Meelis Pai sõnul koosneb festival kolmest suuremast programmist - rahvusvahelisest põhiprogrammist, programmist Noor Vaim ja UNIMA lasteprogrammist.

Esimene neist toob publiku ette maailma tuntumate nukukunstikoolide lavastused, teine pakub võimalust kuulata ja vaadata nii Eesti, Läti, Leedu kui ka Soome tulevaste kunstnike, muusikute, näitlejate ja filmitegijate loomingut. Kolmas, lasteprogramm, pakub nooremale publikule hulga huvitavaid lasteetendusi mitmetelt kollektiividelt.

"Külastada tasuks kindlasti ka programmi Pupputopia, kus näeb hullumeelsete nukulavastuste ideede presentatsioone, mida ei ole võimalik kunagi teostada. Näiteks füüsikalised seaduspärasused või eelarve ei luba," mainib Pai.

Professionaalidel ja teistest asjast huvitatutel soovitab ettevõtmise juht osaleda ka paneeldiskussioonidel, kus lahatakse nukukunsti olevikku ja tulevikku.

Lisaks saab näha tänavateatrit ja festivali avapäeval Tallinnas Raekoja platsil ettekandmisele tulevat tuliuut rokkooperit "Tuli suvi". Samuti on võimalik saleda Fight Clubi igaõhtustel päeva kokkuvõtvatel aruteludel või Von Krahli teatris kell 20 algavatel festivaliõhtutel, kus vaatamiseks hulk tudengifilme ja kuulamiseks muusikat Eesti noortebändide ning Georg Otsa muusikakooli õpilaste esituses.

Festivalist on oodatud osa võtma kõik, nii väiksemad kui ka suuremad. Pai sõnul on Eesti Nuku- ja Noorsooteater aastaid selle nimel tööd teinud, et noorte kõrval ka vanemat publikut teatrisse meelitada. Repertuaaris on olnud ja ka tulemas mitmeid täiskasvanutele mõeldud lavastusi ja nii ka festivalil.

"Nukukunst on olnud Eestis muidugi palju aastaid kaunis tundmatu ala. Seda on seostatud peamiselt ikka väikelastele tehtava teatriga. Ent tegemist ei ole ainult käpiknukuteatriga, see on visuaalne teater, varjuteater ja palju muud," rõhutab Pai.

Festivali juhi hinnangul võib juhtuda, et peale Hiiumaa, kus toimub 6. juunil Hiiu Treff, levib festival ehk aasta paari pärast ka teistesse Eesti linnadesse - ikka eesmärgiga nukukunsti propageerida.

"Meie põhieesmärk on jõuda festivaliga 2011. aastaks, kui Tallinn on kultuuripealinn, sellisesse staadiumisse, kus me tunnetame, et oleme leidnud talle täpselt selle näo, mida me tahame," selgitab ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:02
Otsi:

Ava täpsem otsing