Teder investeerib Põltsamaa juustutööstusesse 50 miljonit

Anne Oja 02. juuni 2009, 00:00

"Poolteist aastat tagasi, kui me investeerimisotsuse tegime, siis see ei tundunud riskantne. Praegu me tõenäoliselt ei teeks seda investeerimisotsust, aga nüüd on ta juba peaaegu tehtud - ega enam midagi teha ei saa," kommenteeris Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ juhataja Ago Teder investeeringut.

Saaremaa Piimatööstus juhatuse esimees Andi Saagpakk peab konkurendi investeeringut riskantseks juhul, kui see on tehtud laenuraha eest. "Põltsamaa Meierei Juustutööstuse investeeringu riskantsus sõltub sellest, kas see on oma raha eest. Kui nii, siis on see hea investeering, kui aga võõra raha eest, siis julgen arvata, et risk on väga suur," märkis Saagpakk.

Saagpaku sõnul tihendab iga täiendav tonn, mis toodetakse, ka konkurentsi. "Kuid katastroofina me seda ei võta - tore, et teistel hästi läheb," rääkis ta.

E-Piima juhatuse esimehe Jaanus Muraka sõnul tuleb riske võtta ka majanduskriisi ajal. "Tänapäeva maailmas garantiisid pole. Kõik peavad oma ettevõtteid arendama ja riske peab võtma majanduskriisis ja -tõusus," sõnas ta. "Investeeringud on väga pikaajalised, see võtab aega, kui toodang hakkab tulema."

Murakas soovis Põltsamaa Meierei Juustutööstusele jõudu, kuna nad peavad hakkama kõvasti eksportima. "Siseturu maht on väike ning see tähendab, et nad peavad suurendama piima varumise mahtu ja ka müügimahtu," ütles ta.

Põltsamaa Meierei Juustutööstuse tooteid turustava Estover OÜ tegevjuhi Kai Rimmeli sõnul on eksport Venemaale kasvutrendis. "2009. aasta jooksul oleme Vene turule müünud kokku ligi 180 tonni juustu, mis on pea kolm korda rohkem kui 2008. aasta samal ajal," rääkis Rimmel.

Teder kinnitas, et seoses investeeringuga loovad nad ettevõttes ka uusi töökohti. "Arvestades, et me anname praegu Rannu vallas 80 inimesele tööd, siis tootmise kasvades kindlasti loome 20-30 töökohta juurde," ütles Teder.

Tederi sõnul on Põltsamaa Meierei Juustutööstus viimaste aastate jooksul uuendanud suurema osa tehnoloogiast ning ka tänavu ostetakse uusi seadmeid juurde. "Tänavu investeerime seadmetesse veel kokku ca 35 miljonit krooni. Aasta teises pooles lõpetame uue juustuliini paigalduse, mis võimaldab kolmekordistada tootmiskoguseid ning tõsta veelgi toodangu kvaliteeti," lisas Teder.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:06
Otsi:

Ava täpsem otsing