Gild Arbitrage jõudis lõpuks kokkuleppele

Piret Reiljan 21. september 2009, 00:00

Emissiooni õnnestumise tagasid muudatused tingimustes.

"Olulisim muudatus emissiooni tingimustes oli, et õnnestumiseks vajalik märkimiste maht langetati 51%-le kõikidest nõuetest. Sellele vaatamata konverteeriti võlakirjadeks 99% protsenti nõuetest," selgitas Arbitrage'i fondijuht Tõnno Vähk.

Äripäevale teadaolevalt on emissiooni uuenenud tingimused aga sellised, et suure tõenäosusega ei juhi fondi lähiajal enam Gildi inimesed, vaid juhtimise võtavad üle võlausaldajad või nende esindajad.

Vichmann ütles pärast esimese emissiooni nurjumist, et nõustub emissiooniga ainult teatud tingimustel. "Ma soovin, et fondis tehtaks otsuseid senisest rohkem võlausaldajate ja investorite huvides," teatas ta. Samas ei olnud ta nõus täpsustama, millised tema tingimused on ning kas ta soovib fondi juhtimise üle võtta. Reedel väitis Vichmann esmalt, et pole emissiooni õnnestumise uudisega kursis ning palus endale hiljem helistada, pärast aga telefonile ei vastanud.

Esialgsetes emissiooni tingimustes oli kirjas, et seitse suuremat võlausaldajat saavad valida endi hulgast ühe esindaja fondi investeerimiskomiteesse. Investeeringutega seotud otsused pidanuks komitee tegema konsensuslikult. Sellest aga ei piisanud, et 95% võlausaldajatest oleks esimesel korral nõustunud.

Gild Arbitrage'i fondijuht oli reedel rahul, et läbirääkimised jõudsid siiski kõiki pooli rahuldavale tulemusele. "Saavutatud kompromiss võlausaldajatega võimaldab fondi keerulisest seisust välja tuua," sõnas Vähk.

Fond pakkus kõigile laenuandjatele võimaluse konverteerida oma nõuded fondi portfellis oleva varaga tagatud ja nende varade müügist sõltuva tagasimaksegraafikuga võlakirjadeks, mille pikkus on 36 kuud ning intress esimesel aastal 12%, teisel 18% ning kolmandal 24%. Järgmisena tuleb rahujalale saada osakuomanikega.

Äripäeva käsutuses olevast värskest Gild Arbitrage'i varade ülevaatest selgub, et portfellist on kadunud fondi pankrotiga ähvardanud suurima võlausaldaja Ambient Sound Investmentsi (ASI) kasuks panditud Luottotalo Fenno investeering

Selle info põhjal võib eeldada, et Skype'i tarkvara loojatele Toivo Annusele, Ahti Heinlale, Priit Kasesalule ning Jaan Tallinnale kuuluv ASI on osa enda Gildi maetud rahast tagasi saanud. Gild keeldus teemat kommenteerimast ning vaikimise kasuks on otsustanud ka ASI.

ASI kasuks oli võlakirjaemissiooni tingimuste põhjal panditud 10 785 Fenno aktsiat.

Eelmise aasta aruandes hindas fond ligi 10 000 Luottotalo Fenno aktsia soetusmaksumuseks 39 ning turuväärtuseks 24 miljonit krooni. Selle info põhjal võib arvata, et ASI-l võis õnnestuda tagasi saada ligikaudu pool võlanõudest. Luottotalo Fenno on Soomes tegutsev kiirlaenuäri.

Suurima võlausaldajana on ASI Gild Arbitrage'le laenanud 60 miljonit krooni.

Lisaks ASI-le omavad Arbitrage'i võlausaldajatest konkreetset tagatist vaid Gildi enda kinnisvarafond EEREIF ning väliseestlase Erich Rannu osalusega Astro Holdings. EEREIFi kasuks on panditud mitu Bulgaaria investeeringut ning Astro kasuks viiendik Gildi nõudest Hillar Tederi Ukraina äri vastu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:14
Otsi:

Ava täpsem otsing