15 ettevõtet rikkus eurodes hinna avaldamise nõudeid

Silvia Kruusmaa 25. jaanuar 2011, 12:24

Tallinna ettevõtlusameti hinna- ja tarbijakaitse teenistus kontrollis eile 65 pealinna kaubandus- ja teenindusettevõtet, neist viisteist rikkus ka eurodes hinna avaldamise nõudeid.

Hinna avaldamise nõuete vastu eksis viisteist kauplejat, neist kaheksa väikepoodi-kioskit, kaks toidukauplust, kaks tööstuskaupade kauplust, kaks teenindusettevõtet ja üks toitlustusettevõtet. Kehtivaid hindu võrreldi 43 kaupleja müügikohas – võrreldes eelmise aasta detsembrikuu hindadega tuvastati hinnatõus kuuel korral. Näiteks maksis kohv enne 1 euro, nüüd 1,60 (kallines 60%), pesemata kartul enne 0,44 eurot, nüüd 0,50 eurot (14%), vahendas Raepress.

Selle aasta algusest teeb Tallinna ettevõtlusameti hinna- ja tarbijakaitse teenistuse inspektorid reide pealinna kaubandus- ja teenindusettevõtetesse, kontrollides hindade ümmardamise õigsust; jälgides, kas ja kuidas on kaupade ja teenuste hinnad kuude lõikes muutunud ja kas ausa hinnastamise kokkuleppe liitujad on sellest ka kinni pidanud.

Ostjate abistamiseks on kauplejatel kohustus avaldada kõikide kaupade ja teenuste hinnad poole aasta jooksul, s.o 1. juulini 2011 kahes vääringus: eurodes ja võrdluseks kroonides. Eurohind tuleb kroonidesse arvutada kehtestatud kursi alusel täpselt: 1 euro võrdub 15,6466 krooniga. Igasugune muu euro-krooni suhe ei ole lubatud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. January 2011, 12:25
Otsi:

Ava täpsem otsing