Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Saaremaa suurettevõtja kandideerimisest: tuleb olla ise otsustaja

Väinu Rozental 25. veebruar 2011, 12:05

Iga kodanik peaks olema poliitikast huvitatud, ütles autotööstusele kummidetaile eksportiva OÜ Merinvest suuromanik ja juht, IRLi liige Enn Meri.

„Sest kui sa pole poliitikast huvitatud, siis võib riigikokku pääseda ja otsustama hakata võib-olla vale inimene,“ põhjendas Meri ning lisas, et seetõttu tuleb olla ise otsustaja.

Meri möönis, et kuna ta on erakonna üleriigilises nimekirjas 88. kohal ja oma piirkonnas 5. kohal, siis ta riigikokku pääsemise lootust väga ei hellita. Samas võtab ta enda sõnul siiski kandideerimist väga tõsiselt ning on valimiskampaania peale oma raha kulutanud.

„Ma kandideerin, et IRL saaks suuremas ulatuses võimule,“ lausus Meri. „Ma arvan, et ma ise riigikokku ei pääse, küll aga tahan ma, et minu mõtted sinna kaasa läheksid. Pean Eesti majandust väga tähtsaks, samuti sotsiaalset külge, näiteks emapensioni.“

Meri kandideerib riigikokku esimest korda. Paar aastat tagasi IRLi liikmeks astunud. Meri on Kuressaare linnavolikogu rahandus- ja majanduskomisjoni liige.

Küsimusele, kas parteilisus on tema ettevõtlusele kahjuks või kasuks tulnud, vastas Meri, et tema puhul ei mängi see mitte mingit rolli. „Sest Merinvesti toodang läheb ju sada protsenti välja, autotööstusele,“ lisas ta.

Merile kuulub 80 protsenti autotööstusele kummidetaile tootvast OÜst Merinvest ja ta on ka puuvillast sokkide tootja, väikefirma OÜ Sartex ainuomanik.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2011, 12:05
Otsi:

Ava täpsem otsing