Sifi ärihoone sai nurgakivi

Katariina Krjutshkova 03. märts 2011, 00:00

Sügisel andis Pärnits Äripäevale online-intervjuu ning küsijate arusaama järgi vaevles Mainor pankroti äärel ja sealt päästis ta tehing Soome Technopolisega, kus Pärnitsa juhitud ettevõte jäi vähemusaktsionäriks. Sügisel ütles Pärnits, et tal pole rahaprobleeme. Siiski andis ta eile mõista, et Ülemiste ärilinnakule ASi Laser Diagnostic Instruments kõrgtehnoloogilise hoone rajamine kindlustas teda veelgi. "Finantsprobleemid on sellega lahendatud," sõnas ta.

Siff ei saanud üritusele tulla. Eile kogunes ärilinnaku uue hoone nurgakivi panekule ligi 25 kiivriga külalist. Tulemata jäi vaid Laser Diagnostic Instrumentsi nõukogu esimees ja omanik Endel Siff, kes ei saanud koosolekult puududa.

Seevastu oli kohal Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, kelle sõnul on see nurgakivi panek märgilise tähendusega Tallinna jaoks. "Siinne arendus tähendab linnale sadu uusi töökohti ning lubab tulevikus pakkuda väärilist rakendust paljudele oma ala spetsialistidele," sõnas ta.

Palgatakse 35 inimest. Sifi äripartner Sergei Babitšenko jäi aga uute töötajate arvu mainides märksa tagasihoidlikumaks kui Vitsut. Babitšenko sõnul palgatakse juuliks uude majja 35 inimest, kes hakkavad välja töötama ja tootma uusimaid optika-, laser- ja spektraaltehnoloogiatele rajanevaid seadmeid. Neid kasutatakse nii meditsiinis, põllumajanduses kui ka keskkonnauuringutel.

Hoone ehitamine läheb maksma 900 000 eurot. "Pankade mõtlemine on tänaseks muutunud, praeguse plaani järgi finantseerib suurema osa pank," sõnas ASi Mainor Ülemiste tegevjuht Rainer Aunpu, kuid ta ei soovinud veel panga nime avalikustada. Teise osa rahast paneb ettevõte.

Kõrgtehnoloogilise ettevõtte üks võtmeküsimusi on praegu see, kuidas tuua uude hoonesse ka välismaa spetsialiste. "Me toetame väga sotsiaalmaksu piiri ideed, et tippspetsialiste siia tuua," sõnas Aunpu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing