Valitsus eraldab lumetormi kuludeks 110 000 eurot

Indrek Kald 09. märts 2011, 17:35

Valitsus eraldab oma reservist sise- ja kaitseministeeriumile Eestit tabanud lumetormi Monika tagajärgede likvideerimisega seotud erakorraliste kulude katteks 110 000 eurot.

Eelnõu kohaselt eraldatakse siseministeeriumile ligi 96 600 eurot ning kaitseministeeriumile 13 750 eurot ajavahemikul 9.–14. detsember 2010 Harju, Lääne, Lääne-Viru ja Ida-Viru maakondi tabanud lumetormi Monika tagajärgede likvideerimisega seotud erakorraliste kulude katteks.

Lumetormi tagajärgede likvideerimistöödel osalesid päästeamet ja regionaalsed päästekeskused vastavalt tegevuspiirkonnale, kaitseliidu regionaalsed üksused ja mitmed eraõiguslikud juriidilised isikud koos nendele kuuluva tehnikaga.

Vahemikus 9.–10. detsember oli päästeasutustel väljasõite kokku 312, mis on keskmisest kolm korda suurem koormus. Kuna päästeamet ei ole 2011. aasta eelarvesse planeerinud rahalisi vahendeid töötajate ületundide katmiseks ega täiendava tehnika rentimiseks, samuti ei ole kaitseväe tänavusse eelarvesse planeeritud vahendeid tsiviilotstarbelisteks päästetöödeks (kulu ei saa käsitleda kaitsekuluna), toetab rahandusministeerium erakorraliste kulude katmist valitsuse reservi vahenditest.

Rahandusministeerium ei toeta Lääne-Eesti Päästekeskuse taotlust katta reservis seisnud maastikusõiduki Bandwageni remont.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. March 2011, 17:36
Otsi:

Ava täpsem otsing