Sampo: kaardimaksete lepingud aeguvad suvel

Anne Oja 29. märts 2011, 18:43

Kuna kahepoolsed kaardimaksete vahendustasu lepingud aeguvad suvel, peavad pangad konkurentsiameti järelevalve all intensiivseid läbirääkimisi uute tingimuste kehtestamiseks, rääkis Sampo Panga kaardivaldkonna juht Ainar Nurk.

SEB teatas täna, et pakub väikekaupmeestele makseterminale hinnaga 5 eurot kuus, seni oli hind kuus 27 eurot.

Nurga sõnul moodustub lõviosa kaardimaksetasudest kaupmeestelt teenitava pangatulu ja kaardimaksekeskuse teenustasu asemel pankade vahel kahepoolselt kokku lepitud vahendustasudest, mida saavad igalt tehingult deebet- ja krediitkaarte väljastanud pangad.

Täna jäävad vahendustasud 0,3-0,8% vahele kaardimakse summalt, kusjuures on ilmselt arusaadav, et kaupmehelt võetav teenustasu ei saa olla madalam kui domineerivale turuosalisele makstav vahendustasu, selgitas Nurk.

Sampo Pank teeb läbirääkimistel kõik endast oleneva, et vähendada suurimat kulukomponenti ehk kaardi väljastanud pangale makstavat vahendustasu kallimate vahendustasu lepingute puhul vähemalt 25% võrra, avades sellega tee ka jõulisemale kaupmeeste vahendustasude alanemisele, lubas Nurk.

"Samuti oleme lõpusirgel toomaks turule mitte kampaania raames, vaid pikaajaliselt uusi terminalitüüpe, mis võimaldaks oluliselt alandada ka terminali rendihindu," lisas ta.

"Prognoosin, et selle aasta sügiseks toimuvad kõikide turuosaliste ja Konkurentsiameti koostöös olulisemad muutused kaupmeeste makseterminalide tasudes. Kindlasti saab see määravaks nii kaarditeenuse kättesaadavuses kaardivaldajatele kui kulude kokkuhoius kaupmeestele, mis meie hinnangul soodustab ka täna kaardimakseid mitteaktsepteerivate kaupmeeste huvi tõusu antud teenuse vastu," rääkis Nurk.

Sampo Pangal on veebruari seisuga 32 107 deebet- ja 31 472 krediitkaarti ning 629 kaupmehe lepingut kaarditerminalide kasutamiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. March 2011, 18:43
Otsi:

Ava täpsem otsing