Peep Vainu idufirma püüab riskikapitaliste

Rivo Sarapik 08. aprill 2011, 00:00

"Hindame oma šansse heaks, aga selge on see, et kõik 20 firmat on väga tugevad ja huvitavad. Mõnes mõttes on juba Mini Seedcampile pääsemine võit, nii et siit edasi fantaseerida pole praegu suurt mõtet," kommenteeris ootusi ettevõtte kaasasutaja ja -osanik ning juht Timo Rein. "Selle päeva võitjad saavad kutse sügisel toimuvale Seedcampi nädalalale ja võivad saada Seedcampilt 50 000 euro suuruse investeeringu."

Mini Seedcampi korraldajate teatel oli sel aastal osalejate huvi rekordiline, välja valiti 20 ettevõtet. Pipedrive on nende seas Skandinaaviast ainus.

Tänavu plaanis kasumisse jõuda. Mullu suvel asutatud Pipedrive'il on praegu toimiv tarkvara ning juhi sõnul mitukümmend maksvat klienti. "Jooksvasse kasumisse plaanime jõuda aasta lõpuks, aga plaanime kogu kasumi reinvesteerida ega karda mõnele uuele turule sisenemiseks uuesti miinusesse minna," täiendas kaasasutaja Urmas Purde. "Praegu oleme Pipedrive'i finantseerinud omavahenditest ja kasutanud ka EASi abi. Otsest vajadust investeeringute järele sel aastal ei ole. Kui leiame partneri, kes lisaks rahale aitab meid ka nõuga mõne välisturu puhul, siis ei saa välistada investori kaasamist."

Mini Seedcamp on suurim idufirmade rahastamise programm Euroopas väljaspool Londonit. Seedcamp 2011 võitis Eesti üks edukamaid idufirmasid GrabCAD, mis praegu jõuliselt Ameerikasse laieneb.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing