Gaasipedaal põhja

Madis Luik 06. mai 2011, 00:00

Põnevus, alasti naised, laskmised, põgenemisstseenid, katustel hüppamine ja kiired autod - seda kõike esineb Justin Lini automäruli "Kiired ja vihased" viiendas osas nagu varasematel kordadelgi.

"Seekord pakume teile rohkem action'it kui eales varem," juhatab Vin Diesel sisse menukasse action-filmide seeriasse lisandunud järje trailer'i. Juba tuttav duo, kuhu kuuluvad Dominic Toretto (Vin Diesel) ja Brian O'Conner (Paul Walker), võtab ette uue suure ülesande, nimetades seda poolvandudes viimaseks tööks.

Kokku pannakse erakordne meeskond, mis koosneb enamjaolt varasemates filmides nähtud tegelastest. Tegevus toimub Rio de Janeiros ja on Brasiilias üles filmitud.

Alates sellest, kui Brian ja Mia Toretto Dominici vanglast päästsid, on nad pidanud põgenema. Viimane tööots Rios pakub neile võimalust lõplikult vabaneda. Võitluses peavad nad alistama südametu ärimehe, kes soovib nende surma.

Lisaks jälitab neid Luke Hobbs (Dwayne Johnson), kes toob mängu terve korravalvajate tiimi. Brianit ja Domi see ei heiduta: ootamas on sajad miljonid dollarid ja vabadus. Nad on tõeliseks märuliks valmis.

Režissöör Justin Lin arvab, et filmi teeb omapäraseks kogu seerias nähtavale tulev mitmekesisus. "Kõik viis filmi on olnud väga erinevad, nii stiili poolest kui ka visuaalselt. Esimesest filmist on möödunud üle kümne aasta, seega on kõigil olnud aega ja ruumi areneda."

Ka Vin Diesel, omamoodi selle filmi sümbol, on sama meelt. "On olnud suur au kümme aastat nende näitlejatega koos töötada. Idee uurida tegelastevahelisi suhteid ja nende arengut rohkem kui dekaadi vältel peaks veetlema iga näitlejat, kes oma tööd hindab," on ta öelnud.

Ent mida osa edasi, seda raskemaks see läheb. "Viiendat osa tehes esines palju rohkem pingeid kui kümme aastat tagasi," on ta tunnistanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing