Kolmapäev 25. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Analüütikud alandasid Goldmani reitingut

Rait Rebane 12. mai 2011, 21:43

Nädala eelviimasel kauplemispäeval sai Ühendriikide investeerimispank Goldman Sachs löögi kahelt analüütikult, kes alandasid seoses USA justiitsministeeriumi võimaliku kohtuhagiga panga aktsiareitingut.

„Üha suurema tõenäosusega esitab Justiitsministeerium Goldmanile kriminaalsüüdistuse,” teatas Rochdale Securitiesi analüütik Dick Bove täna avaldatud analüüsis.

Neljapäeval enne börsi avakella alandasid Standad & Poor’si analüütikud Goldman Sachsi aktsiareitingut „buy” pealt „hold” peale ning Rochdale Securitiesi analüütik Dick Bove kärpis reitingut „neutrali” pealt „sell” peale. Investeerimispanga aktsia vastas sellele päeva esimeses pooles ligi 4,4 protsendise langusega.

„Meie hinnangul on see vaid aja küsimus millal Justiitsministeerium esitab Goldmanile süüdistuse ettevõtte huvides klientide tahtlikus eksitamises,” kinnitas ka S&P analüütik Chris Maimone.

Bloombergi poolt läbiviidud uuringus olid 54 protsenti analüütikutest ning investoritest negatiivselt Goldmani suhtes meelestatud. Kuid samast uuringust selgus, et 78 protsenti vastanutest on kindlad, et riigi süüdistusel ei ole mõju panga käekäigule.

Neljapäeva pärastlõunaks on Goldman Sachsi aktsia kaotust vähendanud ning võrreldes eilse sulgemishinnaga on aktsia kukkunud 3,77 protsenti 142,31 dollarini.

 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2011, 21:43
Otsi:

Ava täpsem otsing