Tamme kriminaalasja eeluurimine lõppenud

Kadrin Karner, Aivar Hundimägi 26. mai 2011, 07:03

Lõpule on jõudnud ettevõtja Toomas Tamme puudutava kriminaalasja eeluurimine. Nädala alguses jõudsid kohtueelse uurimise toimikud prokuratuuri ning prokurör peab nüüd otsustama, kas ja kellele esitada süüdistus ning saata kriminaalasi kohtusse.

Eelmisel aastal esitas riigiprokuratuur Toomas Tammele kahtlustuse kuriteos seoses enda väidetava palgamõrva lavastamisega. Riigiprokuuratuuri kahtlustuse kohaselt üritasid ärimees Oleg Ljadov, kuritegelikus ilmas tuntud Imre Arakas ja Enriko Kasemaa lavastada ärimees Toomas Tamme osalusel tema enda palgamõrva tellimises süüdi ärimees Nikolai Reismani.

Juhtunu tõi eelmisel aastal avalikuks ETV saade "Pealtnägija" pärast seda, kui Ljadov viis Pealtnägija toimetusse salajased salvestised, milles räägiti Tamme palgamõrva lavastamisest.

Juhtiv riigiprokurör Lavly Lepp ütles toona "Pealtnägija" saates, et kriminaalmenetluses uuritakse, kas grupp inimesi on kunstlikult loonud tõendeid, et lavastada Reisman süüdi Tamme tapmise tellimises.

Lisaks Tammele said selles kriminaalasjas kahtlustuse ka kütuseärimees ja Aseri sadama juht Ljadov, allilmaga seostatud Arakas ja Ida-Virumaalt pärit varem tapmise eest karistatud Kasemaa.

Väidetavalt oli vandenõu põhjuseks kahe Ida-Virumaa suurärimehe Tamme ja Reismani 2008. aastal lahvatanud äritüli, kuna esimesele kuulub Kiviõli Keemiatööstus ning teisele üle 330 hektari maad, kus riik lubas keemiatööstusel põlevkivi kaevandada.

Kahtlustuse kohaselt tegi Kasemaa Ljadovi, Arakase ja Tamme mahitusel politseile väljamõeldud ausa ülestunnistuse, et Reisman palkas ta raha eest Tamme tapma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2011, 07:03
Otsi:

Ava täpsem otsing