Pere- ja töötajasõbralike ettevõtete TOP 2011

ÄP 30. mai 2011, 00:00

Pere- ja töötajasõbraliku ettevõtte konkurssi on Pere ja Kodu ning Äripäeva eestvedamisel korraldatud 11 aastat.

Eesmärk on välja selgitada pere- ja töötajasõbralikud Eesti ettevõtted ning juhtida tähelepanu töötajate arendamisele, peresõbralikkusele ja töökeskkonna parendamisele.

osavõtt. Kutsusime osalema 2010. aastal Äripäeva koostatud edetabelitesse kuulunud ettevõtted, samuti Äripäeva infopanga suuremad ettevõtted. Märtsi lõpus ja aprilli alguses edastati rohkem kui 500 firmale telefoni teel meeldetuletus.

Konkursist osavõtt oli vabatahtlik. Tänavu osales 55 ettevõtet, neist lõppvooru (ehk ankeedi täitsid nii ettevõtte töötajad kui ka juhid) jõudis 50.

Vastamine. Personali- või tippjuhil oli võimalik vastata kas paberil või elektrooniliselt. Töötajate vastamise paber- või veebiversioonis küsimustikule organiseeris konkursil osalenud ettevõtte personalijuht.

Hindamine. Ettevõtteid hindasid nii tegevjuht ja/või personalijuht kui ka ettevõtte töötajad. Tulemuste arvutamise aluseks võeti maksimaalne võimalik punktisumma, lõplik tulemus saadi kogutud punktide protsendina maksimumist.

Lõpptulemus leiti, võttes arvesse kolme alamnäitajat: peresõbralikkust, töökeskkonda ja töötajate arendamist ehk töötajasõbralikkust ning soolist võrdõiguslikkust. Pere- ja töötajasõbralike ettevõtete koondedetabeli võitja selgitati nende kolme TOPi kohapunktide liitmisel. Kokkuvõtlikes pingeridades on personalijuhi hinnangu (küsimustiku tulemuse) kaal 40%, töötajate hinnangute kaal aga 60%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing