Erakorraline väljamakse

Raivo Sormunen, Alyona Stadnik 09. juuni 2011, 20:01

Swedbanki aktsiaanalüüsi analüütik Risto Hunt peab Silvano plaani maksta aktsionäridele 0,29 eurot aktsia kohta erakorraliseks. 

Intervjuu Swedbank AS aktsiaanalüüsi analüütik Risto Hunt`iga.

Kuidas Teie kommenteerite seda nn rahasadu, mida sel aastal Silvano aktsionärid saavad?

Nn. ”rahasadu” on aktsionäridele kindlasti meelepärane. Kuna ettevõttel seisab palju raha lihtsalt bilansis, siis on pigem hea, et see aktsionäridele jagatakse.

Kuidas kommenteerite seda, et nüüd on Silvano parem väljamaksja kui Tallinna Vesi?

Arvame, et ei ole sobiv Silvanot ja Tallinna Vett omavahel võrrelda.

Kas Teie arvates on Silvanol olemas nii palju vahendeid väljamaksmiseks?

Oleme üsna kindlad, et Silvano on võimeline sellist väljamakset tegema. I kvartali seisuga oli ettevõtte raha hulk bilansis üle 20 miljoni euro, mis on piisav väljamakseks. Lisaks on ettevõtte tegevus väga kasumlik ehk raha voolab pidevalt sisse.

Kuivõrd jätkusuutlik on selline raha väljamaksmine?

Kapitali vähendamist ning läbi selle tehtavaid väljamakseid meie ei prognoosi ja usume, et see on pigem erakorraline. Küll aga prognoosime me dividendide väljamakseid ning usume, et dividendid suurenevad aasta-aastalt. Oma prognoosides oleme arvestanud, et Silvano võiks järgmine aasta maksta dividende ligikaudu 0,15 eurot aktsia kohta.

Kas see ei sea firma funktsioneerimist ohtu?

Oleme arvamusel, et säärane väljamakse ei sea ettevõtte tegutsemist ohtu, sest ettevõttel ei ole suuri kohustusi, mis tasumist nõuaksid, ning investeerimisvajadust. Lisaks on ettevõtte kasumimarginaalid korralikud ning raha tuleb pidevalt peale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2011, 10:51
Otsi:

Ava täpsem otsing