Soros: oleme kollapsi äärel

Fredy-Edwin Esse, California 27. juuni 2011, 10:34

Miljardärist investeerimisguru George Soros sõnas, et  Kreeka näitel on nõrgematele majandustele mõeldud eurotsoonist lahkumist võimaldava mehhanismi loomine "tõenäoliselt vältimatu". 

"Praegu pole ühelgi riigil võimalust loobuda eurost, mis antud tingimustes on tõenäoliselt vältimatu samm," ütles 80aastane vanahärra eile, vahendab Bloomberg. "Me oleme majandusliku kollapsi äärel, mis võib alata näiteks Kreekast, kuid võib kergelt edasi levida. Finantssüsteem on jätkuvalt ekstreemselt haavatav."

"Usun, et enamik meist nõustub sellega, et tegelikult on Euroopa kriis koondunud ümber euro," ütles Soros. "Tegu on finantskriisiga, mis areneb, see on etteennustatav ja enamik inimesi mõistab seda. Võimud on pühendunud aja võitmisele, ent aeg töötab neile vastu."

Euro loodi 1999. aastal 11 liikmesriigiga - Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Belgia, Holland, Luksemburg, Soome, Austria, Portugal, Hispaania ja Iirimaa. Kreekast sai euroala 12. liige 2001. aastal.

George Soros on Soros Fund Managementi esimees, mis kontrollib ligikaudu 28 miljardit dollarit. Suurema tuntuse osaliseks sai Soros 1992. aastal, kui väidetavalt teenis miljard dollarit panustades Suurbritannia naela devalveerimise peale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. June 2011, 17:30
Otsi:

Ava täpsem otsing