Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Randpere kindlustab pensionipõlve Tais

Katariina Krjutshkova 29. juuni 2011, 00:00

"Käin Tais tihti ja mu sõber on kinnisvaraarendaja Hispaanias, kellel on seal kandis juba maja. Tema tahtis uut maja, mina tahtsin maja, ja tegimegi sellise projekti," sõnas Randpere.

Randpere on rootslasest projektijuhi abiga soetanud ligi 5000 ruutmeetri suuruse krundi, kuhu kavatseb ehitada kaheksa maja. Kuus neist plaanib Randpere viie aasta pärast maha müüa, kuid ühe endale jätta. Ühte majja peaks kolima hispaanlasest äripartner.

"Kui pensionile kunagi lähen, tahan talviti seal (Tais oma uues majas - toim) elada, sest seal on parem kliima. Tais on ka odavam elada, kui sinna on maja soetatud," ütles Randpere.

Majad kerkivad kuurortlinnast Hua Hinist 100 kilomeetrit lõuna poole. Piirkonda loetakse tsunamivabaks, kuid see asub ikkagi valge liivaga mereranna vahetus läheduses.

Randpere sõnul maksab üks maja Tais sama palju kui korter Lasnamäel - 100 000 kuni 150 000 eurot. Ehitushind on seal mitu korda madalam, sest maju pole vaja hea kliima tõttu soojustada ega kanalisatsiooni isoleerida.

Kui arvestada, et majasid tuleb kokku kaheksa, kulub ehitusele maksimaalselt 1,2 miljonit eurot, millest pool on Randpere isiklik raha ja teise poole investeerib äripartner.

Kaheksa maja peale ehitatakse üks bassein, majad piiratakse aiaga ning palgatakse hooldaja, kes aasta ringi ümbrust korrastab, sest tegu on suvemajadega, kus terve aasta ei elata.

Plaanitakse kasutada kohalikke ehitusmaterjale ja -mehi. Tais juhiks tegemisi rootslasest projektijuht, kes on aastaid Tais elanud.

Randpere ei tea veel prognoosida, kui palju ta majade müügist teenib. "Kui seal viie aasta pärast midagi teenib, on hästi. Kui ei teeni, mis siis ikka teha," ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2011, 17:07
Otsi:

Ava täpsem otsing