Jaapani tööstustoodang kasvab rekordkiirusel

Maarja-Liis Mitri 29. juuni 2011, 18:43

Jaapani tööstustoodang suurenes mais võrreldes aprilliga 5,7%, mis on kiireim kasv 1953. aastast alates, raporteeris täna Jaapani kaubandusministeerium.

Kasvu vedajaks on eelkõige autotööstus, mis on maavärinajärgselt taas hoo sisse saanud. Nii Toyota kui ka Nissan panid mais koosteliinid taas tööle ja autotööstuse toodang suurenes kuu jooksul 36%, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.  

Autotootjad palkavad ajutist tööjõudu, et kaotatud aeg tasa teha. Maailma suurim autotootja Toyota Motor plaanib juuli keskpaigas tööle võtta 4 000 inimest.

"Taastumine on olnud kiire. Tänaseks oleme juba tavapärase tootmistaseme lähedal," kommenteeris Nissani tegevjuht Carlos Ghosn.

USA keskpank näeb Jaapanis positiivset märki ka USA autotööstusele, kuna taastub ka viimasele vajalike detailide tarne. Ühtlasi loodab Föderaalreserv, et see muudab inimesi  Ühendriikide majanduse osas optimistlikumaks. 

Mais 2,4 protsendi võrra kasvanud jaemüük näitab, et tarbijanõudlus Jaapanis on samuti taastumas.

Samas näevad paljud analüütikud ka ohumärke. "Tööstustoodang jõuab maavärinaeelsele tasemele tõenäoliselt suve lõpuks, aga pärast seda võib taastumistempo langeda, " kommenteeris majandusteadlane Hiroshi Shiraishi. "Tõrked elektriga varustamises võivad esineda veel mitu aastat ning ebakindlust põhjustab ka USA majanduses toimuv."

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2011, 10:09
Otsi:

Ava täpsem otsing