Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

RSA: üleujutuste kahju võib ületada 2 mln eurot

Kadrin Karner 04. august 2011, 16:00

RSA Kindlustuse kahjukäsitlejate esialgsel hinnangul võib nädalavahetusel tugeva vihmasaju poolt tekitatud üleujutuste kogukahjud Tallinnas ületada 2 miljonit eurot.

Kokku on RSA Kindlustuse poolt hetkel registreeritud 45 kahjujuhtumit, mille esialgseks mahuks on üle 120 000 euro. „Arvestades RSA Kindlustuse turuosa kahjukindlustuses, arvestame, et üleujutuse poolt on kahju kandnud sajad inimesed üleujutuste piirkonnas ja kahjude kogumaht ületab ilmselt 2 miljoni euro piiri,“ ütles RSA kahjukäsitluse osakonna juht Eero Link pressiteates. „Kindlasti ei ole see arv veel lõplik.“

RSA Kindlustuse poolt registreeritud juhtumid jagunevad praktiliselt võrdselt autode kaskokindlustuse juhtumite, ettevõtete varakindlustusjuhtumite ja kodukindlustusjuhtumite vahel.

Link lisas, et RSA Kindlustuse klientidest üleujutuste piirkonnas, sh Tuukri tänaval, katab enamikel kindlustuspoliis üleujutusjuhtumeid, selle olid välja jätnud üksikud. „Nädalavahetuse vihmasajust põhjustatud kahjud tähendavad meie jaoks paari päevaga keskmise kvartali jagu kahjude hüvitamist,“ ütles Link.  

„Kindlasti aga hakkavad sagenevad üleujutusjuhtumid mõjutama üleujutuse kaitsega kindlustuse hinda ohupiirkondades. Kindlustuse mõte on kindlustada ootamatute, ettenägematute juhtumite vastu, ning mida tihedamini üks sündmus kordub, seda kallimaks vastav kindlustus ka muutub,“ ütles Link.

RSA Kindlustus tegutseb Eestis Codan Forsikring A/S Eesti filiaalina, kasutades RSA kaubamärki. Codan Forsikring A/S on Taani kahjukindlustusselts, mis kuulub
rahvusvahelisse RSA kindlustusgruppi. RSA kindlustusgrupp tegutsedes Lätis Balta ja Leedus Lietuvos Draudimase nime all.

 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. August 2011, 16:00
Otsi:

Ava täpsem otsing