Raasuke: andsin kõik, mis anda oli

Kadri Bank 12. august 2011, 00:00

Tänahommikune (üleeilne - toim) teade Teie Swedbankist lahkumise kohta oli suur üllatus ja tundus, nagu oleks see juhtunud üleöö. Seda peab võtma komplimendina, kui tundus, et juhtus üleöö. Muudatuste ettevalmistamine on meil käinud juba poolteist kuud ja järelikult on uksed ja aknad pidanud ning midagi pole välja lekkinud. Nii peabki olema.

Kui 2009. aastal uus meeskond moodustati, siis mõne liikme kohta oli teada, et järgneva 2-3 aasta jooksul tuleb tal teha ilmselt järgmine samm. Üks nendest liikmetest oli Håkan, kes tuli juhtima Baltimaid. Oli arvata, et ta teeb seda tööd mõne aasta (Håkan Bergist saab uus riskijuht - toim).

Mina ei olnud tollal oma plaanidega väga kõvahäälne - ei oleks olnud konstruktiivne hakata tööle tulles rääkima oodatavast lahkumisest. Aga perega oli plaan, et elame Rootsis kaks aastat. Seda aega sai pikendatud kolmele. Me olime ka teinud otsuse, et tütar läheb kindlasti Eestis kooli. Ja see otsus (jääda või tagasi tulla - toim) oleks tulnud teha järgmisel kevadel.

Nüüd läksid asjad natuke kiiremini. Mitte minust sõltuvalt, aga Michael Wolf plaanis oma meeskonna n-ö remonti ja selle käigus muutus osa positsioone, töid ja fookusi.

Wolf pakkus Teile ka teisi töökohti? Jah, päris mitut töökohta pakkus. Minu jaoks oli küsimus, kas võtta järgmiseks kolmeks aastaks uus tõsine commitment (kohustus - toim) või mitte. See ei olnud kerge otsus, aga nii ta sai tehtud.

Kas sellest hetkest, kui Teie lahkumine avalikuks sai, on juba tulnud ka Eestist tööpakkumisi? (Naerdes) On olnud pigem positiivset tögamist, aga tööpakkumisi pole tulnud. Ausalt öelda väga hea oleks, kui päris kohe ei tuleks ka. Ma ei ole praegu väga hea partner sel teemal rääkima. Täitsa huviga tahaks proovida, et mis tähendab rohkem kui kaks nädalat järjest puhata.

Kuna mul on ka üsna pikalt kestev konkurentsikeeld, siis otsese konkurendi juurde ma tööle lähiajal ei läheks ega ka tahaks minna. Kõige sellega kaasneb, et pank on mu eest üsna hästi hoolitsenud. Mul on võimalus natukeseks aeg maha võtta.

Aga mida on Teie kogemustega inimesel Eestis teha kui mitte minna näiteks mõne teise panga juhiks? Ma ei ole kunagi olnud tööd valides prestiiži peal väljas, vaid mõelnud sellele, mis on töö sisu. Mõnes mõttes olen ma olnud üsna kitsas valdkonnas, ma olen finantsist. Valdavalt olen ma ärisid juhtinud ja need on olnud kaks piiratud aega, kui ma olen finantsjuhina töötanud.

Aga mul on ei ole kahtlustki, et Eestis on mitmeid huvitavaid töid. Ma olen Indreku (Neivelti - toim) tuules andnud näpu riigipiiriüleseks tööks ja oleks väga kurb, kui mu tuleviku tegevustega ei kaasneks toimetamist rohkem kui ühes riigis. Rahvusvaheline nurk oleks küll asi, mida ma näeksin boonusena oma uue töö juures.

Kas seoses Teie n-ö tüüri juurest lahkumisega on põhjust muretseda, et asjad hakkavad nüüd kuidagi teisiti minema? Ei ole. Meeskonda ei panda kokku kvoodi, vaid võimete, teadmiste ja oskuste järgi. Kui mina tulin, oli sellel, mis mina endaga kaasa tõin, suur väärtus. Vahepeal on asjad oluliselt paranenud ja nende asjade kriitilisus, mis mina tõin, on mõneti vähenenud.

Vaadates aga teiselt poolt - ma loodan, et meie Balti organisatsioonist kasvab järgmine kimp häid inimesi, kes löövad teistes olulistes valdkondades kaasa.

Mida Te oma Rootsi perioodi juures kõige suuremaks õnnestumiseks peate? Kui ma vaatan kogu seda aega, mis ma olen Swedbankis olnud, on mul väga raske tuua välja üht-kaht asja. Mida aeg edasi, seda rohkem on kõik tegevused läbi põimunud. Need on pikemad ja kestvamad protsessid, millel pole alati väga selget algust ja lõppu.

Nii, et ma jään selle vastuse võlgu. (Naerdes) Ma ei ole osanud kunagi endale tammepärga kaela riputada.

Kas on midagi, mida oleks võinud paremini teha? Absoluutselt, see on ju alati nii. Aga mu süda on selle poolest rahul, et vaimset ja füüsilist energiat mul rohkem anda ei olnud. Ma pole kunagi tööd põlanud, aga nii kõvasti pole ma kunagi varem oma elus töötanud - kõik, mis anda oli, ma ka andsin.

Mul ei jää mingit suuremat asja kraapima sellest kahest ja poolest aastast.

Kas jätate oma Swedbanki aktsiad alles või kavatsete maha müüa? Kindlasti suurendab mu lahkumine vabadust neid aktsiaid osta ja müüa. Varem oli see insider trading'u reeglite järgi äärmiselt piiratud. Sellest ei ole palju möödas, kui ma ostsin aktsiad veel juurde, ja kõlab ehk natuke banaalselt, aga ma olen selle ettevõtte fänn.

Minul oli Erkkiga väga hea koostöö, kui me pangas koos töötasime. Mulle meeldis tema otsekohesus, tulemustele orienteerumine, ausus, töövõimekus. Ta oli heaks eeskujuks.

Swedbank kaotab Raasukese lahkumisest. Kahju, et selline inimene astub kõrvale. Erkkil on kindlasti omad põhjused. Ta oli ühes organisatsioonis tööl väga pikalt.

Raasukese lahkumine tuli ka mulle üllatusena.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:58
Otsi:

Ava täpsem otsing