Tartu ülbelt laisk üüriturg

Tanel Raig 01. september 2011, 00:00

Tänane päev ehk 1. september on muu hulgas seotud kinnisvaraturuga. Paljudele üliõpilastele tähendab uue õppeaasta algus muret, kust leida peavari järgmiseks üheksaks kuuks. Kes seda Tartus praeguseks ei ole leidnud, peab esimesed kuud iga päev ilmselt vanematekodust kooli sõitma.

Tartu üüriturg ei ole kindlasti kliendikeskne. Tänases kuukirjas tehtud eksperiment näitab, kui vähe Tartu korteriomanikud üürilise leidmiseks vaeva viitsivad näha. Neljast üürikuulutustes pakutud korterist õnnestus näha vaid ühte! Mida näidati, võite ise järgmistelt lehekülgedelt kaeda, kuid mina seda elamiskõlblikuks korteriks ei julge nimetada.

Olukord läheb hullemaks. Hullemaks üüriliste jaoks, sest turul jääb pakkumisi üha vähemaks. Kinnisvarabüroo Parim Päev juhataja Eero Saar ütleb, et eelmise ja tänavuse aasta Tartu üürikorterite pakkumiste hulka ja hindu võrreldes on pakkumiste arv vähenenud ja hinnad 10-20% tõusnud. Eelmisel aastal üürile antud korterite üürilepinguid pikendati paljudel juhtudel eelmiste üürilistega ning kinnisvaraomanikud püüavad turuolukorra paranedes taas oma kinnisvara pigem müüa, kui välja üürida.

Soodsaim aeg Tartus endale korter leida on tegelikult mai, kui lõppesid eelmiseks õppeaastaks tehtud üürilepingud. Edasi hakkab valik halvenema ja hinnad tõusma. "Augusti teisel poolel on valik sageli olematu ja saadaval olevad korterid asuvad kesklinnast väljas," ütleb Arco Vara Kinnisvarabüroo vanemmaakler Anne Heinlo.

Kui endal investeerimiseks raha jaguks, siis paneks selle kindlasti Tartu kinnisvaraturule, et soetada üks korter üürile andmiseks. Tundub olevat kindlam investeering kui üles-alla kihutavad aktsiaturud.

Ülikool on juba aastasadu toonud igal sügisel Tartusse tudengid, kes vajavad elamiseks kortereid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing