Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mantega: hoiame reaali kallinemise ära

Rainer Saad 01. september 2011, 19:18

Brasiilia rahandusminister Guido Mantega ütles Reutersile, et kavatseb võidelda reaali kallinemise vastu kui USA kasutab enda majanduse ergutamiseks kolmandat rahatrükkimise programmi.

Mantega ütles, et ei usu topeltpõhjaliseks majanduslanguse tekkeks Ameerika Ühendriikides ja Euroopas, kuid peab tõenäoliseks USA sammu trükkida kolmandat korda raha (kvantitatiivne leevendamine), kuna see on ainuke samm, mida ameeriklased saavad enda majanduse stimuleerimiseks teha.

„Kahjuks ei ole rahatrükkimise tagajärjed eriti tõhusad Ameerikale endale ning ülejäänud maailmale on see kohutavate tagajärgedega,” ütles Mantega.
 
Oma kahes viimases kvantitatiivse leevendamise programmiga tekitas Föderaalreserv raha juurde, et osta USA valitsuse võlakirju, millega hoiti pikaajalisi intressimäärasid all. See põhjustas dollari nõrgenemise ning kapital liikus arenevatele turgudele nagu Brasiilia, mis pakkus kõrgemaid intressimäärasid.

Mantega ütles, et edasine rahatrükk põhjustaks globaalsete toorainete hindade tõusu ja tõukaks kapitali dünaamiliste majanduste poole nagu Brasiilia. Mantega ütles, et ei luba Brasiilia valuutal reaalil, mis on praegu niigi tugev, veel edaspidi kallineda.

„Me kaalume kõiki samme, et hoida reaali edasine kallinemine ära,” ütles Mantega.

Mantega sõnul kaalub Brasiilia suurendada derivatiivtehingute maksu, kui reaal peaks hakkama kallinema. Brasiilia on astunud mitmeid samme, et piirata enda valuuta kallinemist, mis on praeguseks üks ülehinnatumaid maailmas.

„Me ei ole veel kõiki enda võimalusi kasutanud,” ütles Mantega. „Laskemoona meil jagub, kuid me pole kõike seda veel kasutanud.”

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2011, 16:18
Otsi:

Ava täpsem otsing