USA börsid rallisid

Maarja-Liis Mitri 07. september 2011, 23:50

Kui september algas aktsiaindeksitele kolmepäevase langusega, alandades kolme peamise USA aktsiaturge iseloomustava näitaja taset üle 4%, siis kolmapäevasel sessioonil rallisid aktsiad sarnaselt Euroopale ja Aasiale ka USA börsidel.

Kõige paremini esines Nasdaqi koondindeks, kasvades üle 3%. S&P 500 ja Dow Jonesi tööstuskeskmine lõpetasid päeva üle 2% kõrgemal. Dow kõik 30 komponenti kauplesid rohelises. 

Sessiooni lõpetasid tähtsaimad aktsiaindeksid järgmistel tasemetel:

Dow                       11 403,93    +264,63    +2,38%
Nasdaq                   2 548,94      +75,11    +3,04%
S&P 500                 1 198,51       +33,27    +2,86%

Näitajate tõusule aitas kaasa teade, et president Obama plaanib neljapäeval avalikustada 300 miljardi dollarilise paketi, millega stimuleerida uute töökohtade loomist ja töötuse vähendamist. Investorid loodavad, et lisaks juba avalikustatud plaaniosadele, on Obamal varuks ka mõned positiivsed üllatused, näiteks maksukärped, aitamaks hädasolevaid eluaseme omanikke, kirjutab CNN.

Kolmapäeval avalikustatud beežiks raamatuks kutsutava USA keskpanga makromajandusliku ülevaate kohaselt jätkab Ühendriikide majandustegevus "tagasihoidlikku" kasvu, mis ei olnud turgudele eriliseks üllatuseks.

Suuremat positiivsust tõi aga uudis, et Saksamaa konstitutsioonikohus lükkas tagasi kohtuasja, mille eesmärk oli takistada Saksamaa osalemist hädaabi-laenupakettides, leevendades veidi muret eurotsooni võlakriiside pärast. "Meie üks peamisi muresid on siiamaani olnud Euroopa Keskpanga suutlikkus kriisiga toime tulla ja vähemalt täna tundub, et nad liiguvad õiges suunas," kommenteeris olukorda Lazard Capital Marketsi aktsiastrateeg Art Hogan. 

Yahoo aktsiad tõusid täna ligi 5,4%, pärast teisipäevaõhtust teadet tegevjuht Carol Bartzi vallandamisest. Ka Bank of America aktsia võis korralikku, üle 7%-list, tõusu raporteerida ja seda pärast uudist muudatustest ettevõtte juhtivtöötajate seas.

Ühendriikide valitsuse kümneaastase võlakirja hind alanes täna, kergitades tulususe 2,02%-le. Teisipäeval oli võlakirja tulusus korraks isegi rekordmadalal 1,91-protsendilisel tasemel.

Dollar langes kolmapäeval nii euro, jeeni kui ka naelsterlingi suhtes. Oktoobri tähtajaga naftafutuuride hind tõusis 3,32 dollarit ehk ligi 4%, saavutades taseme 89,34 dollarit barrelilt.

Pärast ligi 80-dollarilist langust päeva alguses suutsid detsembri tähtajaga kullafutuurid oma kaotust kolmapäevase sessiooni lõpuks vähendada 55,70 dollarile, andes uueks hinnaks 1 817,60 dollarit untsi kohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. September 2011, 23:50
Otsi:

Ava täpsem otsing